Україна і світ

На 40% менше за останні 30 років: вчені встановили кількість мертвонароджень


Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі The Lancet, частота та кількість випадків мертвонародження у світі знизилися майже на 40% з 1991 до 2021 року.

Глобальна оцінка ризиків і тенденції

Поліпшення здоров’я породіль і новонароджених стало важливим напрямком глобальних зусиль у сфері охорони здоров’я.

Зниження смертності в цій сфері були ключовими елементами міжнародних програм, зокрема Цілей розвитку тисячоліття і Цілей сталого розвитку ООН.

Проте питання мертвонародження традиційно залишалося поза увагою, незважаючи на те, що це може стати руйнівним і стигматизуючим досвідом для сімей.

Багато випадків мертвонародження можна запобігти через покращення допологового догляду, а також медичного супроводу під час вагітності та пологів.

Ситуація змінилася у 2014 році, коли ЮНІСЕФ і ВООЗ розробили План дій щодо кожного новонародженого.

У цьому документі було встановлено чітку мету для кожної країни — до 2030 року знизити щорічний рівень мертвонароджуваності до 12 або менше випадків на 1 тис. дітей.

Результати дослідження

Щоб спрогнозувати ситуацію на майбутнє, науковці опрацювали дані з 1991 до  2021 року та проаналізували понад 11 тис. джерел, включаючи наукові статті та опитування з 204 країн світу.

Загалом кількість мертвонароджених знизилася з 5,08 до 3,04 млн, а частота цих випадків зменшилася з 37,1 до 23 на 1 тис. народжень.

Україна не стала виключенням, цей показник зменшився з 13 до 7 на кожну тисячу здорових малюків.

Проте прогрес виявився нерівномірним. Зокрема у Південній Азії кількість випадків зменшилася з 1,76 млн до 922 тис, тоді як в Африці на південь від Сахари вона зросла з 1,31 до 1,43 млн.

Такі результати підкреслюють необхідність покращеної акушерської допомоги та доступу до медичних послуг у країнах з низьким доходом.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: The Lancet

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-07 15:39:00