Україна і світ

Безпекова угода України з ЄС: подробиці проєкту документа

Журналісти отримали доступ до проєкту безпекової угоди між Україною і Європейським Союзом, яку президент Володимир Зеленський і Ради Євросоюзу можуть підписати у Брюсселі під час саміту лідерів ЄС 27 червня.

Безпекова угода між Україною та ЄС

За інформацією кореспондентки Радіо Свобода у Брюсселі з посиланням на європейського дипломата, який не уповноважені давати коментарі, чернетка угоди містить згадки про ухвалені раніше програми фінансової і військової підтримки України.

Серед них – €50 млрд, закладені у бюджет ЄС на 2024-2027 роки в рамках програми Ukraine Facility, кошти на відшкодування наданої ЗСУ зброї з Європейського фонду миру, а також €5 млрд на зброю з Фонду допомоги Україні та прибутки від заморожених російських активів.

Зараз дивляться

У чернетці угоди йдеться, що зобов’язання Євросоюзу включають передбачувану та довгострокову підтримку безпеки й оборони України.

Зокрема, через місії Спільної політики безпеки й оборони, а також ширші зобов’язання у сфері безпеки.

Які безпекові гарантії має угода

Як повідомляє Радіо Свобода, угода між Україною та Євросоюзом має два основні розділи, які стосуються безпекових гарантій. У кожному з них міститься дев’ять пунктів.

У першому розділі – оборонні питання, стабільне та довгострокове забезпечення військовою технікою, тренування солдатів та оборонна реформа, співпраця оборонних індустрій України та ЄС, кібербезпека, обмін розвідданими та інше.

У другому розділі – значно ширші зобовʼязання. Серед них – майбутнє України і громадян у ЄС, розмінування і відбудова, продовження підтримки біженців, збереження і посилення санкцій проти РФ, створення спеціального трибуналу проти російської політичної верхівки.

В окремому розділі зазначено план дій у випадку майбутньої агресії. Йдеться про термінові консультації, які мають відбутися протягом доби.

Текст безпекової угоди між Україною і ЄС мають затвердити на засіданні Ради Євросоюзу з загальних питань, що відбудеться 25 червня у Люксембурзі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-25 00:25:11