Медичне навчання зміниться: всі хвороби вивчатимуть з допомогою ШІ, не стикаючись з пацієнтами
Медичні школи в усьому світі все частіше використовують навчальні інструменти та платформи на основі ШІ.
Це не просто вдосконалення навчання — це повне переосмислення медичної освіти з нуля.
Віртуальні пацієнти, віртуальні лікарі, віртуальні хвороби
Майбутньому лікарю вже не доведеться шукати пульс, заглядати в рот чи прослуховувати легені через фонендоскоп. Лікарів вчитимуть лікувати пацієнтів без реальних пацієнтів, лише за їхньою віртуальною копією, розробленою ШІ. Вона нестиме інформацію і про пульс, і про тиск, і про величину мигдалин і про ймовірні запальні процеси в організмі.
Системи ШІ аналізують тисячі точок даних. Наприклад, якщо студент вивчає неврологію, штучний інтелект автоматично cкоригує складність навчальної програми та надасть додаткові допоміжні матеріали у проблемних напрямах.
Доведено, що цей динамічний підхід скорочує час навчання до 40%, водночас покращуючи показники збереження знань на цілих 60%.
ШІ створює віртуальних пацієнтів, які дозволяють студентам-медикам займатися, зокрема, вивченням внутрішніх органів без стресу через реальні наслідки.
– І це не прості комп’ютерні програми — ми говоримо про складне моделювання, яке може створити тисячі різних сценаріїв для пацієнтів, – зазначає автор статті у The Science Times Девід Томпсон.
Лікарі будуть більш компетентними
Технологія із залученням ШІ робить медичне навчання доступнішим, ефективнішим і привабливішим для всіх учасників.
Розробники впевнені, що інтеграція технологій ШІ в практику допоможе підготувати більш компетентних, впевнених і добре підготовлених лікарів.
Це своєрідний авіасимулятор, тільки для лікарів, де вони можуть відпрацьовувати складні процедури та приймати рішення в безпечному середовищі.
За словами автора дослідження, студенти повідомляють, що після такого навчання почуваються значно впевненіше, коли нарешті починають працювати з реальними пацієнтами.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: The Science Times
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-07 13:34:00