Серія “мінувань” в Україні, санкції ЄС проти Ірану та обстріл Одеси: головні новини 14 жовтня
Україною 14 жовтня ширилася хвиля повідомлень про мінування різних державних та приватних закладів. Вона охопила низку областей та міст нашої держави, тривали перевірки.
У понеділок ЄС запровадив нові санкції проти Ірану за постачання балістичних ракет в РФ. Вони торкнуться компаній, установ та осіб, які займаються виробництвом і постачанням цієї зброї.
Росія не припиняє вести агресивну війну проти України та атакувала портову інфраструктуру Одеси, внаслідок чого були пошкоджені іноземні судна в порту в Одесі, а одна людина загинула, вісім осіб отримали поранення.
Що відбулося в Україні та світі за добу 14 жовтня 2024 року – читайте далі в матеріалі на сайті Факти ICTV.
- Серія “мінувань” в Україні
- Санкції ЄС проти Ірану
- Зеленський провів Ставку
- Атака портової інфраструктури Одеси
- Обстріл дронами Херсонщини
- Початок навчань НАТО
- Нобелівська премія з економіки
Серія “мінувань” в Україні
14 жовтня на лінію 102 у різних містах України надійшли повідомлення про “мінування” тієї чи іншої структури. Ця хвиля охопила Київ, Львів та область, Ужгород, Закарпаття, а також Сумську, Хмельницьку, Дніпропетровську, Миколаївську, Запорізьку, Кіровоградську області.
Як повідомили Фактам ICTV у поліції, електронні листи про мінування надходили до структур різного роду – як органів місцевого самоврядування, державної влади, так і до приватних установ.
– Не виключено, що у такий спосіб ворог намагається дестабілізувати ситуацію у регіонах нашої держави, тож застосовує для цього інформаційно-психологічні спецоперації, – зауважила керівник пресслужби Нацполіції України Олена Бережна.
Більш детально про ситуацію, читайте за посиланням.
Санкції ЄС проти Ірану
Через постачання Росії балістичних ракет Євросоюз запровадив нові санкції проти Ірану. Вони стосуються компаній, установ та осіб, які займаються виробництвом і постачанням цієї зброї.
До санкційного списку входять три іранські авіалінії:
- Saha Airlines;
- Mahan Air;
- Iran Air.
Крім того, під обмеження потрапили дві закупівельні фірми.
– Вони відповідають за передання та постачання через транснаціональні мережі закупівель виготовлених в Ірані БПЛА та пов’язаних компонентів і технологій до Росії для використання в її агресивній війні проти України. Також у списку були дві компанії, які займаються виробництвом палива для запуску ракет і снарядів, – йдеться у повідомленні.
Також Рада ЄС вирішила запровадити обмежувальні заходи щодо:
- заступника міністра оборони Ірану Сейеда Хамзе Галандарі;
- посадових осіб Корпусу вартових ісламської революції Qods Force (IRGC-QF);
- центрального штабу КВІР Хатам аль-Анбія та аерокосмічних сил;
- директорів компаній Iran Aircraft Manufacturing Industries (HESA) і Aerospace Industries Organisation (AIO), зареєстрованих на біржі ЄС.
Вище перерахованим особам і компаніям буде заморожено активи та заборонено в’їзд до ЄС.
Також фізичним або юридичним особам, організаціям або органам з переліку не дозволяється надання коштів або економічних ресурсів, прямо або опосередковано, або на їхню користь.
Зеленський провів Ставку
Дії Росії у Курській області, бої на Покровському та Курахівському напрямах стали основними темами засідання Ставки верховного головнокомандувача, яку провів президент Володимир Зеленський. Відомо, що п’яту добу росіяни намагаються прорвати оборону на Курщині, а вказані вище напрямки є найгарячішими на фронті.
Також було заслухано результати аналітики Головного управління розвідки Міністерства оборони та Служби зовнішньої розвідки про те, хто саме допомагає РФ вести повномасштабну війну проти України.
Серед них – військові, економічні та політичні компоненти. Президент почув, хто допомагає країні-агресорові відкрито і таємно.
Була доповідь Міністерства оборони України щодо контрактації на поточний та наступний періоди, зокрема з застосуванням партнерської допомоги та інвестицій ключових партнерів в український оборонно-промисловий комплекс.
Атака портової інфраструктури Одеси
Балістика, якою Росія вдарила близько 11:53, пошкодила іноземні судна в порту в Одесі, також є загиблий і поранені. Загалом травми різного ступеня тяжкості отримали 8 людей.
Всі поранені та загиблий – працівники припортової інфраструктури, громадяни України.
Було пошкоджено цивільні судна NS Moon під прапором Белізу та суховантажне судно під прапором Палау OPTIMA.
За словами міністра розвитку громад Олексія Кулеби, суховантажне судно під прапором Палау OPTIMA зазнало пошкоджень уже вдруге.
Руйнувань також зазнали склад зернових, вантажні крани, складські приміщення, техніку, будівлі філії Адміністрації морських портів, автомобілі.
Обстріл дронами Херсонщини
Поблизу Гаврилівки Херсонської області ворожий дрон атакував цивільний автомобіль. Загинули дві жінки 72 та 56 років, ще двох людей, а саме чоловіка 72 років та жінку 63 років, було поранено.
За інформацією прокуратури, загарбники поблизу одного з населених пунктів Бериславського району спрямували FPV-дрон на цивільний автомобіль, у якому знаходилось п’ятеро людей.
До того ж, сьогодні близько 10:00 чеерз скидання вибухівки з дрона в селі Новоолександрівка поранення дістав 68-річний чоловік, який їхав на велосипеді.
Початок навчань НАТО
З 14 жовтня стартують щорічні ядерні навчання НАТО Steadfast Noon. У них візьмуть участь понад 60 літаків, що здійснюватимуть тренувальні польоти над Західною Європою. Зокрема у них будуть задіяні винищувачі, здатні нести американські ядерні боєголовки, але без бойового озброєння.
Продовжуватимуться ядерні навчання НАТО два тижні.
— Ядерне стримування є наріжним каменем безпеки членів НАТО. Steadfast Noon є важливим випробуванням ядерних сил стримування блоку і надсилає чіткий сигнал будь-якому супротивнику про те, що НАТО захищатиме й оборонятиме усіх членів, – сказав генеральний секретар НАТО Марк Рютте.
Нобелівська премія з економіки
Нобелівську премію з економіки отримали американці Дарон Аджемоглу, Саймон Джонсон і Джеймс Робінсон. Їх нагородили “за дослідження того, як інституції формуються та впливають на процвітання”.
– Суспільства зі слабким верховенством права та інституціями, які експлуатують населення, не генерують зростання та змін на краще. Дослідження лауреатів допомагають нам зрозуміти, чому, – пояснюють експерти Нобелівського комітету.
Вони показали це на прикладі відмінностей у розвитку країн у період колонізації. В одних країнах метою колонізаторів була експлуатація корінного населення та видобуток ресурсів, а в інших – вони формували інклюзивні політичні та економічні системи для довгострокової вигоди європейських мігрантів.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Детальніше про внесок американців в економічну науку, читайте за посиланням.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-14 19:04:05