У Рівному хочуть налагодити серійне виробництво військових дронів
Мова йде як про розвідувальні, так і ударні безпілотники. Залучити до процесу планують активних громадян, трудові колективи, підприємців, а також органи державної та місцевої влади. Головна мета — налагодити серійне виробництво дронів, що не залежатиме від закордонних поставок.
Під час пресконференції за участю представників громадської організації «Активне Рівне» та благодійного фонду Фундації імені Князів Острозьких обговорили, як ефективно організувати цей процес. Певні напрацювання, кажуть учасники зустрічі, вже є, а деякі прототипи дронів навіть пройшли успішні випробування в бойових умовах. Та цього, на жаль, недостатньо, адже потреба фронту в сучасних розвідувальних та ударних безпілотниках постійно зростає. І чим більше їх буде, тим більше життів українських захисників вдасться зберегти.
— З 1 серпня Китай обмежив продаж своїх дронів за кордон. Тому зараз важливо активізуватися та підтримати виготовлення безпілотників саме українського виробництва. Так, небайдужі українці вже розпочали розробку власних дронів різних типів. Та для запуску серійного виробництва необхідна підтримка кожного. Хтось може допомогти інформаційно, хтось — коштами та необхідними для виробництва матеріалами, а хтось вкладеться в процес власним інтелектом, створюючи необхідне програмне забезпечення, — розповів голова громадської організації «Активне Рівне» Ігор Хоменко.
Сьогодні учасники зустрічі працюють над реалізацією проєкту, головна мета якого — з’ясувати, які та скільки людських, матеріальних, технічних, інформаційних та фінансових ресурсів необхідно для налагодження серійного виробництва дронів різних типів.
— Українська армія потребує десятки тисяч безпілотників на місяць як розвідувальних, так і ударних. За нашими підрахунками, щоби виготовити, наприклад, 30 тисяч ударних дронів, необхідно близько 30 мільйонів доларів США. Сьогодні ми маємо різних виробників і різні моделі, які мають свої переваги та недоліки, але цей процес потрібно уніфікувати та зосередитися на тих моделях, які найкраще зарекомендували себе у справі знищення ворога, — зазначив керівник проєктів і програм Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич.
Головне, кажуть учасники зустрічі, не сидіти, склавши руки, а діяти. Бо ж війна триває, і хто швидше здобуде технологічну перевагу, той і матиме успіх. І сьогодні, безперечно, потрібно об’єднати всі зусилля: держави, органів місцевої влади, бізнесу та громадянського суспільства, щоби швидше наблизити день нашої Перемоги.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото автора
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-08-08 21:13:53