РФ атакує Україну бомбардувальниками Ту-160, які Київ передав Москві у 1999 році – Схеми
Російська армія використовує для обстрілів українських міст стратегічні бомбардувальники Ту-160, які у 1999 році були передані Україною до РФ в рамках угоди, якою Київ гасив заборгованість за спожитий газ.
Про це йдеться у розслідуванні Схем.
Росія б’є по Україні українськими Ту-160
В межах матеріалу були Схеми порівняли серійні номери бомбардувальників Ту-160 у документах угоди, яка здійснювалась наприкінці минулого тисячоліття, інформація з авіаційних реєстрів та номери бомбардувальників, які використовує російська армія.
Таким чином, журналістам вдалось встановити 10 українських стратегічних бомбардувальників, які Росія отримала від України: це літаки Ту-160, яким Москва надала інші найменування: Микола Кузнецов (колишній літак ВПС ЗСУ з бортовим номером “10”), Василь Сенько (“11”), Олександр Новиков (“12”), Володимир Судець (“15”), Олексій Плохов (“16”), Андрій Туполев (“18”), Ігор Сікорський (“22”).
Схеми вказують, що мінімум шість колишній українських бомбардувальників перебувають у бойовому складі російського війська.
Журналісти також віднайшли в архівах договір від 1999 року між урядами України (очолював Валерій Пустовойтенко) та РФ (президентом вже був Володимир Путін), в якому Київ ухвалив рішення передати Москві 8 важких бомбардувальників Ту-160, 3 літаки Ту-95МС, а також 575 крилатих ракет Х-55. В обмін на це Кремль компенсував українській стороні борги за газ РФ на суму 275 млн гривень. Саме так сторони оцінили передану техніку та ракети.
Як вказують Схеми, передача літаків та ракет проходила в обхід Верховної Ради, а тому не була узгоджена з українським парламентом.
Окремо у матеріалі йдеться про те, що вартість переданого обладнання була заниженою у десять разів, про що свідчить висновок Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка проводила власне розслідування щодо підриву обороноздатності держави та розкрадань в ЗСУ у період з 2004 по 2017 роки.
У коментарі Схемам другий президент України Леонід Кучма, який був на чолі держави у 1999 році, заявив, що навіть якби стратегічні бомбардувальники залишились на озброєнні України, це навряд чи допомогло у захисті Росії.
– Росія має засоби ППО, здатні протистояти ракетам класу Х-55, у той час як величезні за розміром та відносно низькошвидкісні бомбардувальники ще у перші дні війни стали б легкою здобиччю російських засобів ураження як у повітрі, так і на аеродромах.
Стратегічна зброя навряд чи могла допомогти вирішенню стратегічних завдань України, і вона точно не вписувалася в український масштаб. В нас не було полігонів для випробувань ракет. Ми не мали навіть достатньої для експлуатації цих засобів територіальної протяжності – адже стратегічне озброєння потребує стратегічного простору, – заявив другий президент України.
Нагадаємо, напередодні в Міноборони відреагували на скарги щодо постачання неякісних 120-міліметрових мін у ЗСУ й заявили, що причини нештатного спрацювання цих мін вже розслідує міжвідомча комісія.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-26 23:19:00