Знищення Чорноморського флоту РФ не є недосяжним: як атаками дронів Україна змінює правила гри у морі
5 серпня біля Керченської протоки “прилетіло” у російський нафтовий танкер SIG. А за день до цього під удар українських захисників потрапило і взагалі серце російського флоту – порт Новоросійськ. Як атаками морських дронів Україна змінює правила гри в Чорному морі – читайте у матеріалі.
– Ми задекларували і це логіка бойових дій, що не можна перемогти, воюючи тільки на своїй території. Противник і його населення має зрозуміти, що немає безпечних місць на території противника, – каже військовий експерт Сергій Грабський.
Він зазначив, що Україна змінює характер війни на морі. І це сталася після виходу Росії з зернової угоди. Кремль повернувся до блокади українських портів, намагаючись знищити експорт українського зерна, як це робив у перші місяці війни.
– Тож перед Україною постали два великі завдання. Змусити Росію повернутися до зернової угоди та зняти блокаду з портів Одеси, де найбільші зерносховища, і куди сходяться залізниці з усієї країни. І друге завдання Україна послідовно виконує з квітня 2022-го, – каже колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко.
Наразі Україна перейшла до нового етапу – змушує російський флот якомога менше виходити в море.
– Збільшення географії змушує противника розтягувати свої ресурси. Супротивник витрачає більше запасів грошей, більше ресурсів. Ми переходимо від локальної до такої активної оборони, – говорить Грабський.
Крім того, ані танкер, ані десантний корабель – не були випадковими цілями.
– У Новоросійську знаходиться основний нафто-експортний термінал Росії на Чорному морі, прибутки від якого йдуть на путінську війну в Україні, – каже експерт з питань енергетики Михайло Гончар.
Це по-перше, економічно битиме по рентабельності нафтового експорту. А по-друге, знищення ворожих танкерів – це прямий шлях до послаблення як російського флоту, так і російських сухопутних сил.
Далі, каже Андрій Риженко, Україні слід створювати поступово флот не лише з морських дронів, а й з малих катерів, які могли б нести ракети – ними зручніше вражати кораблі не в портах, а у відкритому морі.
Нині ж програма-мінімум – переконати агресора, що йому слід припинити блокувати порти, і відновити торгове судноплавство. Глобальна ж мета України – знищення російського Чорноморського флоту. І вона не така вже й недосяжна, стверджує військовий експерт Михайло Самусь.
– Це ілюзія, що він величезний. Кілька десятків кораблів. З них я би так сказав, сучасних кораблів не дотягне до 2 десятків. Більш того, перспективи оновлення флоту дуже і дуже обмежені. Тому що в них немає можливості навіть зараз будувати фрегати. Більш того, в них вже є проблеми з будівництвом корветів. От 2 тисячі тон вони вже не можуть, в них нема двигунів. Газотурбінні установки не можуть вони виконувати, будувати, – каже він.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-08-08 21:30:01