Україна і світ

Хвороби орхідей: список та як лікувати

1

Найрізноманітніші види й сорти орхідей залишаються одними з найбажаніших для любителів кімнатних рослин. Їх придбати не проблема. До того ж можна вибрати рідкісні сорти та насолоджуватися дивовижними формами та забарвленнями квітів.

Але, головне при цьому пам’ятати про те, що неправильний догляд або умови вирощування, які не підходять, можуть призвести до виникнення захворювань. Що потрібно знати про головні хвороби орхідей та як з ними боротися – читайте в матеріалі.

Орхідея: типи захворювань 

Захворювання орхідей найчастіше зводяться до трьох типів:

Зараз дивляться

  • грибкові;
  • бактеріальні;
  • вірусні.

Тому потрібно зрозуміти, як правильно лікувати рослину, в залежності від типу захворювання.

Хвороби від нестачі або великої кількості світла

Важливо розуміти, що без достатньої кількості світла рослини не можуть нормально розвиватися, тому більшість квітникарів встановлюють в приміщенні, де знаходяться орхідеї, додаткове штучне освітлення. Якщо неправильно підібрати висоту між лампою і рослиною (висота повинна становити 20-30 см), то на наступний день орхідеї можуть отримати термічні опіки.

Крім того, лампи випромінюють тепло, яке особливо в спекотну пору року негативно позначається на розвитку орхідей.

Термічні опіки надалі підсохнуть і особливо не зашкодять рослині, але плями від опіків так і залишаться. Тому для таких цілей потрібно обирати лампи нового покоління і витримувати висоту розміщення ламп.

Грибкові хвороби орхідей та боротьба з ними

При покупці орхідеї на листових пластинах можна часто зустріти невеликі горбики округлої форми, які мають світле забарвлення. Це – симптом грибкової хвороби. Горбики є грибницею, тому їх не рекомендується розкривати, інакше спори розлетяться на інші квіти. Найкращим рішенням у цьому випадку є обробка хворих ділянок фунгіцидом. Щоб вирішити проблему кардинально, можна обрізати частину листка з грибницями.

Вірусні інфекції орхідей

Вірусні захворювання виникають найчастіше тоді, коли рослина сильно ослаблена. Небезпечні вони тому, що протягом тривалого часу можуть ніяк не проявляти себе. Крім цього, немає засобів або методів для лікування вірусів у орхідей. Якщо захворювання почало проявляти себе, рослину необхідно одразу локалізувати від решти колекції і найкраще утилізувати.

Щоб уникнути такої ситуації, потрібно стежити за умовами утримання квітів і не допускати:

  • різких перепадів температур;
  • кардинальної зміни умов вирощування;
  • сильної зміни вологості повітря тощо.

Хвороби коріння на орхідеї

За кореневою системою орхідей потрібно особливо уважно стежити. При виникненні проблем з розвитком та зростанням квітки, причинами можуть бути:

  1. Гниття коренів. Це – головний симптом того, що полив здійснюється неправильно. У результаті може з’явитися бура гниль, ґрунтові грибки, фузаріоз, поширюються шкідники. У випадку початку гнилі необхідно витягнути квітку з кашпо, очистити кореневу систему від субстрату, усі ділянки, що гниють, видалити і продезінфікувати зрізи. Далі необхідно просушити рослину та посадити в новий субстрат через 8-12 годин. Наступний полив здійснюють не раніше ніж через 3-5 днів.
  2. Усихання коріння. Цей процес запускається у разі тривалої посухи. Для нарощування нових корінців використовують засоби-укорінювачі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-26 18:56:09

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин