Україна і світ

в G7 розглядають варіанти передачі коштів Україні

Члени Групи семи (G7), до складу яких входять найбільш економічно розвинені західні демократії, розглядають можливість використання заморожених російських активів на суму близько $300 млрд як заставу для надання кредитів Україні.

Про це заявив виконавчий віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс під час зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 в Італії.

G7 розглядають передачу заморожених грошей РФ Україні

За його словами, на сьогодні розглядаються й інші варіанти, а їх обговорення триває.

Зараз дивляться

Домбровскіс висловив сподівання, що ЄС, де зберігається більша частина заморожених активів, найближчими місяцями схвалить окремий захід, щоб використовувати прибуток або відсотки, отримані від активів, для допомоги Україні.

Перед цим очільниця Мінфіну США заявила, що Вашингтон спільно з союзниками по G7 продовжує вивчати низку можливостей для розблокування заморожених активів РФ Україні.

Заморожені активи РФ у Євросоюзі

Нагадаємо, у березні 2024 року стало відомо, що держави ЄС ухвалили рішення щодо використання доходів із заморожених активів РФ для України, однак плану дій так і не було затверджено.

Паралельно з цим країни погодилися продовжити роботу над планом їхнього використання. Водночас Угорщина продовжує блокувати конфіскацію російських заморожених коштів на користь України.

На сьогодні загальна сума російських активів, які заморожені на території країн-членів Євросоюзу, становить близько €200 млрд.

Євросоюз підготував законопроєкт, відповідно до якого вже у липні Україна може почати отримувати прибуток від заморожених суверенних російських активів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-18 20:20:05

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин