Україна і світ

У столиці відкрили виставку до роковин широкомасштабного вторгнення рф в Україну

Разом із мамами Героїв, викладачі КПДЮ упорядкували особисті речі Андрія та Бадрі, аби відвідувачі відчули та біль втрати таких світлих, відданих справі захисників, і водночас гордість за воїнів, які поклали своє життя за незалежність України.

Також представлена мобільна виставка, створена фахівцями Національного військово-історичного музею України та фотовиставка, присвячена епізодам російсько-української війни, що триває з 2014 року.

Експозиція приурочена до третіх роковин повномасштабного вторгнення російської федерації та одинадцятиліттю початку війни росії проти України. Це подія для всіх, кого торкнулася трагедія, яка прийшла на нашу землю. Це вдячність усім, хто кожен день, кожну годину, кожну хвилину, захищає нашу державу, хто захищає наше сьогодення.


Фото: Віталія Солоного / АрміяInform
Фото: Віталія Солоного / АрміяInform
Фото: Віталія Солоного / АрміяInform
Фото: Віталія Солоного / АрміяInform

Звертаючись до присутніх директор Київського палацу дітей і юнацтва Оксана Добровольська зазначила:

– Ми відкриваємо дуже щемну, патріотичну виставку, на підтримку тих хлопців, які сьогодні захищають нашу країну. Такі проєкти формують історичну пам’ять нашого народу. Надважкий час сьогодні для нашої країни. Невиліковний біль за втраченими життями, розбитими долями українців, важкий травматичний досвід цілих поколінь українців – це наші реалії сьогодення. Але весь наш колектив кожної хвилини, кожної днини, в кожному нашому гуртку, на заходах підтримує нашу державу, тому що ми з вами сильні. Ми віримо, що перемога буде за нами.

Мати Героя України Андрія Пільщикова, доцент Харківського Національного університету радіоелектроніки Лілія Авер’янова розповіла, на кого варто рівнятися у світі, який щодня шалено змінюється, де кожен день ми маємо збиратися з силами, щоб продовжувати боротися за майбутнє. До речі, Андрій Пільщиков неодноразово був у авіакосмічному центрі КПДЮ. І там завдяки його мамі сьогодні створений музей. Тому майбутнім льотчикам є з кого брати приклад.

– Ви бачите, як стрімко несеться наше життя, і ми розуміємо, що від того, які ми розумні, як ми налаштовані на боротьбу, як ми готові реагувати на ці зміни, залежить життя нашої держави. Яким би темним не було сьогодення, потрібно насамперед відштовхуватися від тієї місії, яку здійснювали наші Герої. Тому що вони пішли вперед, вони вийшли за межі можливого, які ми уявляли для окремої людини. І саме вони нас навчають своїм прикладом, і саме тому ми намагалися зібрати якомога найбільше цікавого, щоб через ці експонати, через цю експозицію ви якомога більше зрозуміли, якими зараз треба бути. Бо це питання нашого життя, нашого виживання, – зазначила Лілія Авер’янова.


Фото: Віталія Солоного / АрміяInform
Фото: Віталія Солоного / АрміяInform

Фото: Віталія Солоного / АрміяInform

А мама освітянина Бадрі Лалашвілі, Лариса Лалашвілі, яка сьогодні працює в Палаці і продовжує справу сина, сказала:

– Дуже вдячна всім, що ви пам’ятаєте, що вшановуєте пам’ять нашого героя. Я дякую освітянам, друзям, колегам, які продовжують його справу, його роботи. Його мрії, як він хотів, вони здійснюються. А Герої живі. Поки ми їх пам’ятаємо. Ми їх будемо завжди пам’ятати.

Виставка, створена фахівцями Національного військово-історичного музею України, –  це унікальний формат та проєкт, що дає змогу побачити зблизька неспростовні докази військових злочинів росії: уламки смертоносної зброї, якою агресор нищить українські міста та села, привернути увагу до злочинів рф та героїчного спротиву українського народу, на власні очі побачити реальні свідчення війни та усвідомити масштаби руйнувань, які несе окупант.

Заступник директора Національного військово-історичного музею Міністерства оборони України Юрій Кошель розповів про роботу музею, його постійнодіючі проєкти.

– Сьогодні ми представляємо виставку, яка нагадує нам про те, як починалися ті історичні події, свідками яких ми сьогодні з вами є. Національний військово-історичний музей збирає артефакти, щоб люди знали про причини цих подій, їх наслідки, підкреслює роль Збройних сил України, роль всіх Сил оборони в героїчному спротиві. Звичайно, найбільша наша експозиція – в нашому музеї. Тут лише частинка тієї роботи, яку ми проводимо постійно, – підкреслив Юрій Кошель.

Фото: Віталія Солоного / АрміяInform
Фото: Віталія Солоного / АрміяInform
Фото: Віталія Солоного / АрміяInform
Фото: Віталія Солоного / АрміяInform
Фото: Віталія Солоного / АрміяInform
Фото: Віталія Солоного / АрміяInform

Також на відкритті виставки були присутні побратими «Джуса» та священник Костянтин Пантелей, молодший лейтенант капеланської служби Збройних Сил України, який до мобілізації звершував служіння на Аскольдовій могилі, де спочиває тіло героя-льотчика, чиї світлини та особисті речі виставлені в експозиції.

– Я мав привілей бути на тій службі, коли ми прощалися з Героєм Андрієм Пільщиковим. Коли ми говоримо слово Герой, це означає, що ця людина увібрала в своє життя, інколи дуже коротке, всі риси, які кожна цивілізація на землі, кожне покоління, кожна людина вважає найвищою доблестю або найвищою чеснотою, визначальною для людського роду. Інколи ми працюємо ціле своє життя, щоб бодай одну таку чесноту виховати. У героїв ці чесноти, найкращі риси, які ми хочемо наслідувати, мовби кристалізувалися за багато поколінь, – наголосив військовий капелан.

Ці слова особливо символічні сьогодні, в День Героїв Небесної Сотні, які були першими полеглими в нашій війні за Незалежність.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-02-20 16:33:00