Україна і світ

У боях за Україну загинув дворазовий чемпіон світу зі скелелазіння Петренко

На фронті загинув дворазовий чемпіон світу зі скелелазіння Максим Петренко. Йому було 46 років.

Про його смерть повідомив український скелелаз Євген Кривошейцев у соцмережі Facebook.

Загинув Максим Петренко

Максим Петренко загинув, захищаючи Україну від російських окупантів у бою за місто Торецьк на Донеччині.

— У бою з російськими окупантами за місто Торецьк, захищаючи Україну від путінських орд, загинув мій старий друг і багаторічний напарник у скелелазінні, дворазовий чемпіон світу, майстер спорту міжнародного класу зі скелелазіння Максим Петренко, – написав Кривошейцев.

Видання 4Sport пише, що спортсмен загинув внаслідок мінометного вогню російської армії.

Максим Петренко: що відомо

Петренко був уродженцем міста Луганськ. На молодіжному рівні у 90-х він виборював двічі золото чемпіонату світу та один раз срібло. Також він вигравав молодіжний Кубок Європи на турнірі у Чехії у 1997 році.

На дорослому рівні найбільшим його досягненням стала бронзова медаль чемпіонату світу 1999 року в англійському Бірмінгемі.

Варто зазначити, що Петренко став першим українцем і досі залишається єдиним, хто здобув медаль на дорослих Мундіалях зі скелелазіння у дисципліні трудність.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Атлет долав маршрути до 8с+ категорії, яка вважається однією із найважчих. Підкорював скелі у Криму та за кордоном.