Україна і світ

ТСК щодо розслідування нападів на активістів: Справи безпідставно закриваються, замовників не знайдено

Громадські активісти в Україні потребують захисту правоохоронців і депутатів, – висновок комісії

Джерело: 112.ua

ТСК щодо розслідування нападів на активістів: Справи безпідставно закриваються, замовників не знайдено

Верховна Рада ухвалила проект постанови про звіт тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів № 10397.

За проголосували 227 народних депутатів. Онлайн-трансляцію вів офіційний канал “Рада”.

Про роботу ТСК прозвітував голова комісії, позафракційний нардеп Борислав Береза.

“Необхідно продовжити здійснення контролю за досудовими розслідуваннями щодо вбивства Катерини Гандзюк через невстановлення органами досудового слідства замовників вбивства, щодо умисного вбивства Олешка. Слідство триває, але результатів наразі немає. На жаль, і досі суспільство та народні депутати не почули прізвища замовників вбивства Катерини Гандзюк”, – підкреслив Береза.

Тимчасова слідча комісія констатувала невстановлення замовників нападу на лідера місцевого “Автомайдану” Віталія Устименка, громадського діяча, голову міської організації партії “Сила Людей” Олега Михайлика.

За фактом нападів на екс-лідера “Правого сектору” та керівника громадської організації “Небайдужі” Сергія Стерненка відкрили кримінальне провадження, проте замовників і організаторів не встановлено. У справах порушено строки досудового розслідування.

“На жаль, комісія визнає, що напади в Одесі на Стерненка, Устименка та інших мають системний характер”, – зауважив голова ТСК.

Новини за темою: Рада запровадила штрафи за незаконне використання назви і символів Нацполіції

“Комісією встановлено, що місцева влада в місті Одесі залучає комунальну силову структуру “Муніципальна варта” для залякування громадських активістів і підтримки діяльності міської ради протиправними, в тому числі силовими методами. Аналогічна діяльність має місце і в інших містах України”, – повідомив народний депутат.

Встановили, що правоохоронці неодноразово закривали кримінальне провадження про напад на громадського активіста, члена правління громадської організації “Харківський антикорупційний центр” Євгена Лисичкіна.

Комісія встановила неналежний стан розслідування провадження про напад на противницю забудови Києва Валентину Макарову.

У справі про убивство депутата Сєверодонецької міськради, радника мера міста Сергія Самарського жодній особі не повідомили про підозру. Перевіряються різні слідчі версії; порушено строки досудового розслідування.

Береза наголосив, що у ТСК є підстави вважати порушеними строки досудового розслідування у п’яти кримінальних провадженнях щодо нападів на громадських діячів.

“У комісії наявна інформація щодо ініціювання службових розслідувань у зв’язку із бездіяльністю правоохоронних органів під час проведення досудового розслідування у чотирьох кримінальних провадженнях. Наразі комісії не відомі результати відповідних службових розслідувань, тому що їх не надали комісії і уникали будь-яких можливих варіантів надавати ту інформацію”, – додав він.

За його словами, факти необгрунтованого закриття слідчими органами Києво-Святошинського ВП ГУНП кримінальних проваджень за нападами на громадських активістів мають системний характер.

Новини за темою: 112 слів: Що таке тимчасова слідча комісія

“Комісія звертає увагу на необхідність суттєвої активізації зусиль правоохоронних органів щодо всебічного, повного та об’єктивного розслідування вищезгаданих кримінальних проваджень та якнайшвидшої передачі відповідних справ до судових органів в установленому порядку”, – додав Борислав Береза.

Нагадаємо, Верховна Рада 6 листопада утворила ТСК для розслідування нападів на громадських діячів.

Джерело: www.112.ua

Close