Україна і світ

Страхування життя та здоров’я: як це працює в Україні


В Україні поряд з Програмою медичних гарантій, згідно з якою можна отримати безкоштовну медичну допомогу, розвивається і добровільне медичне страхування, яке може покрити витрати на лікування чи обстеження у приватних медичних закладах і клініках.

Деякі страхові компанії вже пропонують окремий поліс страхування від нещасних випадків в умовах воєнного стану. Які послуги пропонують сьогодні в Україні приватні страхові компанії зі страхування життя та здоров’я. Чим різняться пакети і чи враховані особливості воєнного стану.

І корпоративні, й індивідуальні клієнти

На ринку сьогодні багато приватних компаній, які пропонують послуги з медичного страхування. Раніше до них зверталися переважно великі компанії, які хотіли забезпечити своїм працівникам якісне обслуговування в приватних клініках. Проте сьогодні ситуація змінилася.

Деякі страхові компанії вже пропонують окремий індивідуальний поліс страхування від нещасних випадків в умовах воєнного стану.

До таких випадків відносять заподіяння шкоди здоров’ю, що трапилося через руйнування будівель, пожежу, мінування територій, влучання куль, мін та снарядів.

Зрозуміло, що ця програма діє в районах які не перебувають у тимчасовій окупації, а також там, де не йдуть бої.

Звісно, бувають ситуації, коли людина придбала такий поліс поза зоною бойових дій, але потім опинилася в ній через рух лінії фронту, у такому випадку компанія не відмовлятиме у виплатах.

Що покривають страхові поліси

Приватні страхові компанії гарантують застрахованому компенсацію витрат, пов’язаних з амбулаторним чи стаціонарним лікуванням, обстеженням, придбанням необхідних ліків.

До того ж страховий поліс передбачає й організацію невідкладної чи оперативної медичної допомоги. У деякі пакети входять і стоматологічні послуги.

Вартість пакетних варіантів може різнитися. Економваріант, звісно, коштуватиме дешевше, ніж преміум, але й перелік послуг буде меншим.

Зазвичай, страховий поліс оформляється на рік. Але вже є компанії, які варіюють тривалість страхового покриття – від місяця до року.

Крім того, за бажанням, в усі пакети можна додати вакцинацію від грипу, стоматологію, медичний огляд, масажі, профілактику хронічних захворювань.

Варто знати також, що дія поліса може поширюватися лише на місце проживання застрахованого, а може й на інші регіони України. На це варто звернути увагу.

Три типи страхування

Власне виділяють три типи особистого страхування: добровільне медичне страхування, страхування від нещасного випадку і страхування життя.

У кожної страховки свої особливості. Наприклад, зі страховки ДМС вилучено захворювання, лікування яких фінансується державою, що передбачено системою безоплатних медичних гарантій.

Скільки коштує медична страховка

На вартість впливають декілька чинників. Зокрема, вік людини, кількість і складність послуг, клас лікувальної установи тощо.

Вигідно оформляти договір відразу на сім’ю. Така програма передбачає знижки та лояльні ціни. У деяких страхових компаніях застрахуватися може родина від двох до семи осіб.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Такий поліс покриває навіть лікування онкологічних захворювань, гепатиту C, а також лікування за нещасного випадку.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-06 15:10:00