Україна і світ

Народні методи та хімічні засоби: як почистити газову колонку


Для регулярного подавання до свого будинку гарячої води, багато господарів встановлюють на кухні газову колонку. Цей прилад добре вписується в інтер’єр, оскільки не займає багато місця, до того ж, досить простий у користуванні. Однак, щоби він довго служив, потрібно дотримуватися певних правил експлуатації. Як почистити газову колонку у домашніх умовах – читайте поради у матеріалі Фактів ICTV.

Газова колонка: чому засмічується

Чистити газову колонку треба принаймні раз на рік, оскільки пристрій нагріває воду за допомогою газу, а це призводить до накопичення сажі та нагару. До того ж, досить часто засмічується сам запальний елемент.

Проте найгіршим сценарієм є забруднення водонагрівача. Це може не лише призвести до некоректної роботи приладу, а й вивести його з робочого стану.

Особливо небезпечною є поява накипу в теплообміннику. Справа у тому, що цей елемент складається з трубок, в яких і нагрівається вода. Коли засмічуються ці трубки, то виникають перебої з подаванням гарячої води.

Газова колонка забруднюється ще й через склад води, у якій багато хімічних елементів, що й утворюють шар осаду. Він накопичується у трубах і призводить до некоректної роботи приладу. Крім того, що жорсткіша вода, то більша його товщина.

почему не зажигается газовая колонка

Фото: Depositphotos

До того ж, до пальників пристрою може потрапляти пил із повітря ззовні.

Ці та інші чинники здатні сильно погіршити роботу газової колонки та вивести її з ладу. Отже, які ознаки вказують на те, що настав час почистити газову колонку? Перше, що повинно насторожити – це поява запаху газу у повітрі.

Друге – температура і тиск води. Засмічена колонка вже не може нагріти воду до необхідної температури або робить це набагато довше.

Третє – проблема зі запалюванням. Газ у колонці довго не загоряється, а щойно розгорівшись, гасне.

Як попередити забруднення газової колонки

Перед тим як розбиратися з цим питанням, розповімо, як запобігти засміченню газової колонки.

По-перше, варто стежити за якістю води, а саме за її жорсткістю, та уникати перебою напруги в електроживленні. Важливим моментом є здійснення щорічного профілактичного огляду та чищення.

Як почистити газову колонку від накипу

Одразу наголосимо, що краще довірити цей процес спеціальним людям, оскільки власноруч можна пошкодити один з елементів колонки та спричинити витік газу. А це є небезпечним для здоров’я. Якщо так сталося – негайно телефонуйте за номером 104.

Лише у тому разі, якщо ви усвідомлюєте всі можливі наслідки і берете на себе відповідальність, то можете спробувати це зробити власноруч. Зауважимо, що краще використовувати для очищення колонки лише ті засоби, які рекомендує виробник в інструкції з експлуатації приладу.

Отже, перед тим як переходити до очищення газової колонки, зробіть один із запропонованих нижче розчинів.

  • Лимонна кислота + вода

Для очищення теплообмінника від накипу всередині використовують, як народні засоби, так і спеціальні препарати. У першому випадку рекомендовано розмішати у 0,5 л гарячої води 100 г лимонної кислоти.

Фото: Pixabay

Спецзасобами, які допоможуть впоратися із забрудненням газової колонки є Calgon або Антинакипин. Ці препарати роз’їдають шари накипу всередині труб.

  • Оцет + тепла вода

Почистити газову колонку у домашніх умовах можна звичайнісіньким оцтом. Просто візьміть його і теплу воду у співвідношенні 1:3.

Фото: Pixabay

  • Соляна кислота

Можна застосувати 7-10% соляну кислоту або іншу сильну хімію. Важливо дотримуватися певних правил, щоби засіб у жодному разі не потрапив на шкіру або слизову. Тож працюйте в гумових рукавичках.

Після того, як ви приготували якийсь із запропонованих засобів, можна розпочинати очищення газової колонки. А для цього спершу відключіть прилад від мережі та від’єднайте теплообмінник руками від інших елементів.

Далі зніміть його зі стіни та злийте з нього воду.

Варто одночасно приєднати до труби, яка подає воду в колонку, шланг, щоб запобігти протіканню.

Після цього грушею, шприцом або лійкою в труби теплообмінника заливають отриманий розчин.

Далі корпус теплообмінника занурюється у глибокий таз з цієї ж сумішшю. Там його потрібно потримати кілька годин або ніч.

Після цього деталь варто добре промити під проточною водою, підключити назад до колонки і запустити прилад. Вода під тиском прибере весь накип, тож труби стануть ідеально чистими.

Як почистити газову колонку без демонтажу

Зніміть передню захисну панель і від’єднайте теплообмінник від труби, яка подає в газову колонку воду. На її місце під’єднується шланг для зливу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Далі беріть якийсь із хімічних засобів і через вхідний отвір заливайте його у труби теплообмінника. Після цього залишайте прилад на дві-три години. Після закінчення часу необхідно заново підключити шланг і злити відпрацьовану воду. Тоді увімкніть колонку і перевірте її роботу.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-03 11:12:14