У Курській області РФ вже 11 тис. військ КНДР. Зеленський закликав партнерів до реакції
На території Російської Федерації зростає кількість військових з КНДР, коли ж збільшення реакції з боку Заходу на це майже немає.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський у зверненні за підсумками 4 листопада.
Доповідь військових та війська КНДР в РФ
Він розповів, що під час доповіді військових, зокрема головкома ЗСУ Олександра Сирського та начальника Генштабу Анатолія Баргилевича, обговорювалась ситуація на усіх напрямках.
– Звичайно, найбільше уваги – донецьким напрямкам. Але бачимо також активність росіян на півдні України. Сили оборони мають забезпечити реагування. Окремо обговорили сьогодні Курську операцію, вже три місяці наших активних дій на Курщині незабаром. І це важливо – тримаємо цю «санітарну зону» у визначених районах поблизу нашого державного кордону. І маємо цінувати значення цієї операції – Курської операції – для поповнення нашого обмінного фонду, – сказав він.
Володимир Зеленський наголосив, що Курська операція “дуже допомогла” із звільненням українців із російського полону.
Окремо глава держави розповів про доповідь ГУР та Служби зовнішньої розвідки щодо північнокорейських військових на території Росії.
– Вже 11 тисяч у Курській області. Ми бачимо збільшення північнокорейців, не бачимо збільшення реакції партнерів. На жаль, – сказав він.
Ставка і посилення ППО
Під час Ставки президент також обговорив питання протиповітряної оборони.
– Кожен бачить, наскільки більше росіяни застосовують шахедів та авіабомб. Щомісяця зростає цей терор. Потрібно більше заходів протидії. Це стосується й посилення мобільних вогневих груп, і впровадження реальної практики збиття шахедів дронами, і розвитку наших Сил саме так, щоб нарешті подолати проблему російських авіабомб, – сказав він.
Глава держави додав, що наявні стратегічні речі, які будуть враховані у внутрішньому Плані посилення України, у відповідному оборонному пункті.
– Сьогодні було й багато питань щодо збільшення виробництва нашої зброї – передусім це дрони та ракети. Ми збільшуємо контракти для українських виробників. Додаємо довгострокових можливостей виробляти таку зброю, інвестувати у розвиток таких виробництв. Відповідні доручення я дав і міністру оборони, і на Ставці, – сказав Зеленський.
Розмова з президенткою Молдови Санду
Президент України також мав розмову із президенткою Молдови Маєю Санду, яка напередодні здобула перемогу у другому турі президентських виборів.
– Для всіх держав нашого регіону і реальна безпека, і реальна соціальна справедливість, і реальне подолання бідності – усе це можливе лише за умови реальної інтеграції до спільного європейського простору. Євросоюз – це глобальний суб’єкт. Один із найбільш привабливих світових ринків. Реальний захисник людських прав і можливостей кожної спільноти, – сказав він.
Володимир Зеленський додав, що хоч існують “різні внутрішні проблеми та суперечності”, зокрема у Європі, “але вибір – коли це вибір європейський – це завжди вибір на користь нормального життя”.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
– Того, чого ніколи немає й не буде за таких режимів, як у Москві. Тому важливо, що Молдова залишається з Європою, і ми в Україні завжди готові підтримати наших друзів на шляху інтеграції, – сказав Зеленський.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-04 20:58:11