Львівський портал

Нацбанк випустить нову п’ятигривневу пам’ятну монету

З 22 липня Нацбанк України введе в обіг нову пам’ятну монету номіналом 5 гривень. Вона має назву «Маяки України». Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі НБУ.

 

У НБУ зазначають, що нова пам’ятна монета присвячена засобам навігаційного обладнання – маякам.

«Тому що в Україні їх налічують десятки та кожен із них має власне ім’я, історію та форму. Україна розташована на перетині торгових шляхів Східної Європи і Середземноморського басейну та має понад 2 500 км морського узбережжя», – йдеться в описі монети.

На лицьовій стороні монети угорі розміщено малий Державний Герб України, а також написи Україна та 2021. У центрі композиція: на тлі стилізованих хвиль – фрагмент карти України. Окрім того, вказані номінал монети, логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На зворотньому боці монети розміщені Станіслав/Аджигольський маяк, Зміїний, Євпаторійський, Меганомський, Іллінський та Бирючий маяки.

Монета номіналом 5 грн має вагу 16,54 г, діаметр – 35 мм. Всього Нацбанк випустить 35 тисяч таких колекційних монет. Вона вийде в обіг з 22 липня.

Пам’ятні монети Національного банку мають художню цінність. Їх карбують із дорогоцінних та недорогоцінних металів обмеженими тиражами. Тому ціна таких монет зазвичай вища за їхню номінальну вартість.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-07-20 08:30:35

Back to top button