На початку війни у противника була велика кількісна превага, приблизно 1 до 7 — Олександр Павлюк
— Починаючи з літа 2021 року ми оцінили реальну ситуацію та можливості і зрозуміли, що не можна виключати широкомасштабної агресії (з боку рф. — Ред.). Ми почали готуватися до всіх варіантів можливих дій. Спочатку провели розрахунки можливих ударів, і один з варіантів показав, що ми не помилилися. Насамперед, це охоплення нас (території України. — Ред.) з кількох сторін. Удар на Маріуполь і другий удар біля Луганська зі сторони Трьохізбенки, — розповів під час телевізійного марафону «Єдині новини» перший заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
— Вони хотіли нас розсікти, оточити і потім по частинах добивати. Тому ми зосередили на цих напрямках основні наші резерви. Завдяки цьому їхній наступ, який розпочався 24 лютого, не приніс успіху. Ми тоді завдали (росіянам. — Ред.) потужного вогневого ураження і заставили їх на ходу міняти всі плани. І треба врахувати, що на той час у противника була велика кількісна превага, приблизно 1 до 7, — підкреслив Олександр Павлюк.
За словами першого заступника Міністра оборони України, на Маріупольському напрямку було створене потужне угруповання, яке відбило всі спроби наступів росіян. Тож, по суті, Маріуполь врятував увесь південь України. Адже противник мав намір з’єднатися суходолом з так званим Придністров’ям.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Зі свого боку на Луганщині українські сили вимушені були вийти на лінію Сєвєродонецьк — Кремінна — Рубіжне, аби створити суцільну лінію оборони. Східне угруповання (ЗСУ. — Ред.) змогло зупинити та стягнути на себе всі основні боєздатні сили, які були на той час в росії.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-06-12 16:15:28