Львівський портал

Львівські медики врятували 12-річного хлопчика з інфарктом мозку

Уламок російської ракети спровокував інфаркт мозку у 12-річного Михайлика Баєва з Бахмута. Львівські лікарі три місяці боролися за його життя і зуміли врятувати. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі міськради Львова.

Михайлик разом із родичами порався по господарству, коли почався обстріл і російська ракета потрапила у двір. Від її уламків загинув батько, а хлопчика відкинуло в дім ударною хвилею.

Дитину у критичному стані терміново евакуювали до Дніпра, де медикам вдалося відновити кровопостачання мозку та стабілізувати стан. Далі Михайлика евакуаційним потягом доправили до Львова у Національний реабілітаційний центр «Незламні».

Через ушкодження сонної артерії хлопець не міг навіть ковтати та говорити. Комп’ютерна томографія показала, що у мозку дитини залишилися ще два уламки – у ділянці позаду очей та у тім’яній, що поруч із життєво важливими магістральними судинами.

Як розповідають медики, чіпати уламки у мозку було надто небезпечно, адже можна було спровокувати кровотечу, яка могла б стати фатальною. Тому Михайлика почали лікувати медикаментозно, а паралельно залучили ще й реабілітологів. Вже за кілька тижнів хлопчик почав говорити, рухати ногами та навіть робити перші самостійні кроки.

Mykhajlyk 2

Також лікарі взялись за загоєння осколкових поранень та опіків. Аби закрити дефекти від ран, дитині зробили кілька операцій.

«Після трьох місяців лікування Михайло з бабусею та молодшим братом, який з опіками теж перебував у лікарні, їдуть до Дніпра. Тепер там вони мешкатимуть. Із реабілітаційного центру хлопець вийшов на своїх ногах. Завдяки злагодженій командній роботі наших професіоналів дитина повертається до повноцінного життя. І хоч у його голові назавжди залишаться два уламки, лікарі певні: нашкодити дитині ці уламки не зможуть», – кажуть у Першому медоб’єднанні Львова.

Зазначимо, за час повномасштабної війни у львівському реабілітаційному центрі «Незламні» надали допомогу більше 7000 поранених українців. Це військові, цивільні, а також понад 250 дітей. Так, тут встановили протези ноги 52-річному військовослужбовцю, 48-річному херсонцю, протез суглоба 45-річному захиснику.

Сам реабілітаційний центр «Незламні» має статус національного. На його розбудову збирають кошти. Влітку на благодійному форумі на це зібрали перші 2,1 млн євро.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: ЛМР

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2022-12-02 22:46:24