Україна і світ

Кабмін може заборонити приватизацію “Укргідроенерго”, “Укренерго” і “Енергоатому”

Уряд сьогодні розгляне доопрацьований законопроект про перелік об’єктів права держвласності, що не підлягають приватизації
Кабінет міністрів у середу, 15 січня, розгляне доопрацьований законопроект про перелік об’єктів права держвласності, що не підлягають приватизації, який передбачає збереження за державою мінімум 50%+1 акції “Укртрансгазу”, “Укргазвидобування” і “Укртранснафти” і 100% “Укргідроенерго”, “Укренерго” і “Енергоатому”. Про це йдеться в пояснювальній записці до документа, що перебуває у розпорядженні “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з нею, після першого розгляду законопроекту на засіданні Кабміну торік 27 грудня відбулися погоджувальна нарада і засідання урядового комітету, за підсумками яких списки зазнали істотних змін.

Якщо в першому варіанті Мінекономіки допускало продаж до 50% у всіх об’єктах, то тепер їхню кількість скорочено до 22, водночас у 135 об’єктів пропонується закріпити в держвласності 100%.

Нагадаємо, ще торік в листопаді президент Володимир Зеленський доручив почати підготовку до масштабної приватизації. 

В кінці грудня 2019 року прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомляв, що уряд передав на приватизацію 530 державних підприємств на загальну вартість понад 12 млрд грн.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close