Історії незламних: у Львові четверо ветеранів із ампутаціями отримали водійські посвідчення

У Львові четверо військових, які зазнали важких поранень на фронті, успішно склали практичний іспит і отримали посвідчення водія, за програмою проєкту «Безбар’єрні автошколи». Про це повідомили у Львівському державному університеті внутрішніх справ.
Олександр Гурко, боєць з Волині, втратив обидві ноги вище колін. Його історія – приклад надлюдської сили духу.
«Потрібно було доставити боєприпаси нашим побратимам, щоб вони ефективно давали відсіч ворогу. І під час виконання завдання мене помітив fpv-дрон: під ноги скинули заряд, потім ще один», – розповів Олександр.
Боєць місяць був у комі, усі його внутрішні органи, окрім серця, відмовили. Та навіть після численних реампутацій і місяців реанімації, він не втратив віри у власні сили.
«Я купив авто, обладнав його ручним керуванням і вирішив отримати права. Це одне з моїх хобі. Дуже вдячний автошколі. Тут інструктори справді навчають з серцем», – поділився враженнями ветеран.
Михайло Бакун з Дніпропетровщини, боєць 117-ої окремої механізованої бригади, втратив ногу внаслідок підриву на міні під час операції біля лінії зіткнення. Протягом п’яти місяців лікарі намагалися врятувати кінцівку, але почалося відторгнення та зараження. Єдиним правильним рішенням залишалася ампутація. Після складної реабілітації він вирішив отримати водійські права.
«У нас маленька дитина, дружина має проблеми із зором, тому авто – життєва необхідність. Цей проєкт – не просто про водіння, а про повернення до активного життя», – зазначив Михайло.
Іван Марковецький, ветеран 102-ої бригади ТрО з Івано-Франківська, також отримав важке поранення на фронті. Як наслідок – ампутація правої ноги. Після того, як влаштувався на роботу в управління у справах ветеранів у Богородчанах, питання мобільності стало критичним. Теорію вивчав онлайн, а практику приїхав опановувати до Львова.
«Автошкола допомогла відновити віру в себе. Найскладніше було побороти хвилювання. Але екзаменатор – надзвичайно професійний та чуйний», – каже Іван.
Віталій Яцук, військовий із Волині, спершу служив у 120-му окремому розвідувальному батальйоні, а згодом – у 53-ій бригаді. Під час виходу з ворожих позицій їхню розвідгрупу засік дрон. Віталій тоді зазнав важкого поранення – втратив праву ногу.
Дізнавшись про проєкт «Безбар’єрні автошколи», вирішив стати його учасником.
«Це питання мобільності. Планую купити авто, потім – ще й отримати категорію «А», – поділився Віталій.
Ректор ЛьвДУВС Дмитро Швець наголосив, що в університеті планують відкриття підготовки водіїв категорії «С», що ще краще допоможе ветеранам із працевлаштуванням.
«Це не просто навчання. Це – шлях до нових можливостей. Ветерани заслуговують на повноцінне, гідне життя. Ми хочемо бути частиною цього повернення», – підкреслив Дмитро Швець.
Як відомо, автошкола діє на базі ЛьвДУВС уже два роки. Тут створено всі умови для комфортного навчання осіб з інвалідністю. Теоретичний курс триває чотири тижні онлайн, а практичне навчання – близько шести тижнів за гнучким графіком.
Проєкт став можливим завдяки проєкту «Безбар’єрні автошколи», що реалізується МВС України в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Його метою є створення рівних можливостей для кожного та кожної, хто хоче навчитися керувати автомобілем.
На сьогодні вже понад 30 слухачів автошколи успішно склали іспити й отримали посвідчення.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-16 16:27:00