До 600 тис. осіб: Захід стурбований масштабами шпигунських операцій Китаю
Західні уряди стурбовані тим, що Пекін веде шпигунську діяльність у безпрецедентному масштабі, мобілізуючи служби безпеки, приватні компанії та цивільне населення Китаю, щоб послабити держави, які є конкурентами та посилити власну економіку.
По це інформує The Wall Street Journal.
Захід струбований масштабами китайського шпигунства
Все рідше буває, коли тиждень минає без попереджень від західної розвідки про загрозу з боку Китаю.
Лише минулого місяця Федеральне бюро розслідувань заявило, що пов’язана з державою китайська фірма зламала 260 000 підключених до інтернету пристроїв, зокрема, камери та маршрутизатори, у США, Великій Британії, Франції, Румунії та інших країнах.
Розслідування Конгресу стверджує, що китайські вантажні крани, які використовуються в морських портах США, мають вбудовану технологію, яка може дозволити Пекіну таємно контролювати їх.
Крім того, уряд Сполучених Штатів говорив про те, що колишня головна помічниця губернатора Нью-Йорка Кеті Хочул була китайською агенткою.
Офіційні особи США минулого тижня спробували зрозуміти наслідки останньої китайської хакерської атаки, через яку було зламано системи, які федеральний уряд використовує для запитів на прослуховування телефонних розмов, дозволених судом.
Західні розвідувальні агентства, які не в змозі стримати діяльність Пекіна, закликають підприємства та окремих осіб бути пильними у своїй взаємодії з Китаєм. Але, як зазначив Колдер Уолтон, експерт з національної безпеки Гарвардської школи державного управління Кеннеді, з огляду на те, що країна глибоко вплетена у світову економіку, це дуже складно зробити.
У пресслужбі уряду Китаю, та у міністерствах державної безпеки, громадської безпеки та оборони не відповіли на прохання надати коментарі. Проте раніше Пекін заперечував усі звинувачення в шпигунстві проти країн Заходу.
Китай створив армію шпигунів з 600 тисяч осіб
Китайський лідер Сі Цзіньпін з моменту приходу до влади у 2012 році все більше наголошує на важливості національної безпеки, закликаючи як офіційних осіб, так і звичайних громадян відбивати загрози інтересам Китаю.
Результатом стала масована операція зі збору розвідувальної інформації, яка за масштабом і тривалістю перевершує шпигунські операції Кремля часів Холодної війни і сколихнула західні шпигунські служби.
За інформацією США, хакери, яких підтримує Китай, перевищують чисельність кіберперсоналу ФБР у співвідношенні 50 до 1.
За оцінками одного з європейських агентств, в операціях Китаю зі збору розвідданих і безпеки може бути залучено до 600 000 осіб.
На початку 2024 року директор ФБР Крістофер Рей заявив, що хакерська кампанія Китаю є більшою, ніж у всіх інших великих державах разом узятих.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Зазначається, що на відміну від автократій, таких як Іран чи Росія, торгівля з Китаєм десятиліттями підтримувала економічне зростання Заходу, що, своєю чергою, лежить в основі довгострокової безпеки Заходу. Більшість країн просто не можуть дозволити собі накласти на Китай санкції та вигнати його дипломатів.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-15 09:46:55