Україна і світ

Донором стовбурових клітин стала рідна сестра: у Києві врятували пацієнтку з лейкемією


У відділенні трансплантації кісткового мозку Національного інституту раку два місяці тому відбулася знакова подія. Вперше в історії інституту тут провели повністю сумісну родинну алогенну трансплантацію стовбурових клітин.

Що таке алогенна трансплантація

Алогенна трансплантація часто єдиний шанс на порятунок життя пацієнтів із важкими гематологічними захворюваннями.

Шанс на одужання отримала пацієнтка, якій цього року встановили діагноз – агресивна Т-лімфобластна лімфома/лейкемія, і яка пройшла тривалий і складний шлях інтенсивного лікування.

Донором стала її рідна сестра, що значно підвищило імовірність успішного результату.

Перша в історії інституту алогенна трансплантація була здійснена за підтримки та супроводу професора університету Іллінойса Даміано Ронделлі та завідувача відділення трансплантації НДСЛ Охматдит Олександра Лисиці.

Рятують стовбурові клітини

Ну і, звісно, завдяки спільним зусиллям команди відділення трансплантації кісткового мозку клініки гематології та клінічної онкології під керівництвом професорки Ірини Крячок.

Національний інститут раку утримує першість серед закладів охорони здоровʼя України за кількістю трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин.

Зокрема, у 2023 році інститут виконав 70 аутологічних трансплантацій кісткового мозку, що демонструє високий рівень професіоналізму та надійності команди.

На сьогоднішній день пацієнтка, про яку йде мова, чудово почувається та поступово повертається до нормального, повноцінного життя.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело і фото: Національний інститут раку

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-22 11:46:00