Україна і світ

Стерилізація кішок у період тічки: чи можна робити операцію


Під час статевого дозрівання у кішок з’являється природний інстинкт до розмноження і вони починають поводитися неспокійно. Це приводить до дискомфорту як тварини, так і її господарів.

Таблетки, краплі та інші препарати під час тічки дають лише тимчасовий ефект, призводять до гормональних збоїв і хвороб внутрішніх органів. Тож якщо отримання потомства не входить в ваші плани, варто подумати про стерилізацію.

Коли краще проводити стерилізацію та чи можна стерилізувати кішку під час тічки читайте на Life. Фактах ICTV.

Чи можна стерилізувати кішку під час тічки: що потрібно знати

Стерилізація це хірургічна операція з перев’язування маткових труб у кішок або повного видалення матки під загальним або місцевим наркозом. Після неї тварина кілька годин відходить від наркозу, тривалий час відновлюється. Вона ослаблена, втрачає апетит, вимагає більше уваги й турботи. Тому багато власників кішок сумніваються, чи варто стерилізувати улюбленицю.

Доведено, що тривалість життя стерилізованих тварин – більша. Після операції зменшується ризик пухлинних і запальних захворювань сечостатевої системи, виключається неконтрольоване випорожнення під час менструацій.

Крім того, змінюється манера поведінки кішки. Після операції зникають інстинкти до розмноження та змінюється гормональний фон кішки. Вони не кричать, стають спокійнішими, не роблять спроб до втечі. Тож, якщо знати, коли саме робити стерилізацію, то операція не нашкодить тварині.

Коли не можна стерилізувати кішку

Господарів, які вирішили робити операцію, турбує, коли саме її проводити та чи можна стерилізувати кішку під час тічки.

Лікарі ветеринарної медицини запевняють, що стерилізація кішки в період тічки одразу після вагітності не рекомендована. У цей час сильно змінюється гормональний фон, тож оперативне втручання може спровокувати розвиток серйозних захворювань. Також операція чинитиме на організм додаткове навантаження, тому можуть виникнути складнощі з виходом із наркозу та загоєнням швів.

Проведення стерилізації під час тічки варто робити:

  • тільки коли є вагомі показання;
  • якщо тічки у кішки тривалі, а інтервали між ними мінімальні, тому, щоб запобігти виснаженню тварини, проводять стерилізацію саме під час тічки.

Оптимальні терміни стерилізація кішок:

  1. За 2 тижні до початку тічки або мінімум через тиждень після її закінчення;
  2. Через 2-3 місяці після пологів – за цей час організм встигає відновитися;
  3. Через 2-3 тижні після припинення лактації, якщо кішка годує кошенят (коли нормалізується стан молочних залоз).

Рекомендується стерилізувати кішок у віці від 7-8 місяців до 10 років. Стерилізація у ранішому віці небажана, оскільки внутрішні органи ще остаточно не сформовані. Операційне втручання може спровокувати зупинку розвитку, росту та підвищить ризик виникнення різних захворювань у майбутньому.

Скільки може тривати тічка у кішок

Тічка у кішок, як правило,  починається у віці 6-9 місяців. Проте терміни першої тічки можуть відхилятися від середніх показників, бо залежать від породи тварини:

  • термін 8-12 місяців може бути для представниць шотландських і британських порід;
  • термін 5 місяців характерний для орієнтальних порід, сіамських кішок;
  • термін 9-15 місяців може бути у сибірських кішок, норвезьких лісових, мейн-кунів, регдолів, невських маскарадних.

У молодих нерозв’язаних кішок тічки можуть відбуватися щомісяця. Стадія статевого спокою триває 1-2 тижні й цикл починається знову.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

У кішок після в’язки цикл зазвичай повторюється з інтервалом в 3 місяці.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-22 18:45:00