Україна і світ

NASA запустило місію на супутник Юпітера, щоб оцінити його придатність для життя


Космічне агентство NASA успішно запустило місію на супутник Юпітера Європу, щоб оцінити його придатність для життя.

Що відомо про місію NASA на супутник Юпітера

Космічний апарат NASA Europa Clipper стартував на борту ракети SpaceX Falcon Heavy у понеділок о 12:06 за місцевим часом з Космічного центру імені Кеннеді у Флориді. Спочатку запуск був запланований на 10 жовтня, але його відклали через ураган Мілтон.

Наразі космічний апарат успішно вийшов на орбіту, і NASA підтвердило, що отримало сигнал від Europa Clipper приблизно через годину і 10 хвилин після запуску. Це означає, що центр управління місією зв’язується з космічним апаратом і отримує дані.

Великі сонячні батареї Europa Clipper, які допоможуть забезпечити космічний апарат енергією під час його подорожі, були розгорнуті через три години після запуску.

Корабель Clipper, довжиною 30 метрів і вагою 6 тонн, обладнаний дев’ятьма інструментами, включаючи камери для картографування поверхні супутника Європа та радар для дослідження під товстим льодовим покривом.

– Це шанс для нас дослідити не світ, який міг бути придатним для життя мільярди років тому, а світ, який може бути придатним для життя сьогодні, – сказав науковий співробітник місії Курт Нібур.

Після запуску Europa Clipper пролетить 1,8 млрд миль (2,9 млрд км) і, як очікується, прибуде до Юпітера у квітні 2030 року.

Europa Clipper працюватиме спільно з космічним апаратом Juice, або Jupiter Icy Moons Explorer, запущеним у квітні 2023 року Європейським космічним агентством, який прибуде для вивчення Юпітера та його найбільших супутників у липні 2031 року.

За попередніми даними, на Європі є гігантські водяні потоки і ознаки підземного океану завглибшки 129 кілометрів. За оцінками, цей океан містить вдвічі більше солоної води, ніж є на Землі, але покритий 20-кілометровим шаром льоду.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Після прибуття космічний апарат здійснить 49 прольотів повз Європу. Він вивчатиме товщину її крижаного покриву, склад супутника та його геологію.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-15 08:53:32