Україна і світ

Чому важливо хвалити підлітків: учені з’ясували, як соціальне схвалення впливає на життя


Соціальне схвалення підлітків у віці 13-14 років є важливими чинником для відчуття благополуччя у дорослому віці. Це показало дослідження вчених, які спостерігали за школярами та дорослими людьми.

Науковці запевняють, що соціальні зв’язки та стосунки, сформовані в ранньому підлітковому віці, відіграють вирішальну роль у формуванні психічного та фізичного здоров’я у майбутньому.

Як проходило дослідження

У дослідження брали участь 184 школяра США. Учені вивчали їхні стосунки з однолітками впродовж кількох років.

Дослідники вивчали, як учасники сприймають близькі дружні стосунки, як вони почуваються у суспільстві та які мають романтичні симпатії.

У віці 28-30 років науковці опитували тих ж людей щодо їхнього задоволення життям.

Що впливає на благополуччя

Виявилося, що люди, які відчували соціальне схвалення в ранньому підлітковому віці, мали нижчий рівень тривожності й агресії. Вони були професійно та романтично задоволені, а також відчували себе соціально залученими. До того ж у них було краще фізичне здоров’я.

Важливим показником також виявилися тісні дружні стосунки у віці 17-18 років.

Молодих людей, у яких були близькі друзі у пізньому підлітковому віці, загалом більш задовольняло їхнє життя у дорослому віці.

Однак жодного впливу на благополуччя у дорослому віці не мала симпатія у піділтковий період.

Що кажуть автори дослідження

Провідна авторка дослідження Емілі Шах із Університету Арканзасу наголосила, що важливо підтримувати підлітків та співчувати їм.

Батькам корисно не лише запитувати, хто друзі їхніх дітей-підлітків, а також цікавитися, наскільки вони почуваються соціально прийнятими, – сказала Емілі Шах.

Науковці попереджають, що висновки дослідження можуть бути обмеженими через особливості вибірки та суб’єктивний характер опитувань.

Також опитування проводилося до пандемії Covid-19, яка теж може вплинути на результати.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Frontiers in Developmental Psychology

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-14 13:31:47