На Київщині майбутні операторки тренуються застосовувати FPV-дрони
На одному із навчальних полігонів Київської області у межах проєкту «На захисті краси України» відбулося тренування майбутніх операторок FPV-дронів. Саме тут військовослужбовиці з різних підрозділів Сил безпеки та оборони України проходять навчання за програмою підготовки пілотів FPV-дронів. Ці навчання аеророзвідників реалізовано завдяки проєкту Victory Drones.
Довідково. Наприкінці липня цього року БФ Dignitas та мережа магазинів EVA за підтримки Жіночого Ветеранського Руху запустили проєкт «На захисті краси України», щоб зібрати кошти на навчання, практичну підготовку та закупівлю необхідного обладнання й захисного спорядження для 100 жінок-військовослужбовиць ЗСУ, майбутніх операторок FPV-дронів. Завдяки українцям вдалося зібрати понад вісім мільйонів гривень з восьми необхідних.
На полігоні курсантки відточують свої льотні навички, демонструють те, що їм вдалося засвоїти за перші тижні вишколу у навчальному центрі. Наприклад, дівчата навчилися правильно «тримати» коптери у повітрі, долати ними маршрути з перешкодами та здійснювати посадку у визначеній точці. Тренування ускладнювалися відпрацюванням різноманітних маневрів у повітрі, приміром, виконанням елементів перевороту «бочкою». Окремий блок підготовки — проведення занять з імітацією виконання реальних бойових завдань.
У чому актуальність проєкту?
Дрони надають нашим захисника перевагу над противником з точки зору розвідки, коригування артилерійського вогню і навіть знищення ворожої броньованої техніки та живої сили.
— Навчальний проєкт дає шанс жінкам реалізувати себе, показати, що ми можемо ефективно застосовувати дрони для знищення ворога, — розповіла одна з курсанток.
Учасниці навчання кажуть, що керувати FPV-дроном дещо складніше, ніж звичайним дроном. Наприклад, якщо базовий курс підготовки на квадрокоптері типу Mavic триває п’ять днів, то опанувати FPV-дрон — це мінімум два тижні. Окрім того, до оператора висуваються значно жорсткіші вимоги щодо швидкості реакції, моторики пальців та навіть міцності вестибулярного апарату. Загалом програма включає як теоретичну, так і практичну складову.
Також на заході було представлено технічну складову навчального процесу — інструктори демонстрували те, з чого складається стандартний FPV-дрон, та на реальних прикладах показували, як можна полагодити ті чи інші пошкодження в ньому.
— Для благодійного фонду Dignitas цей проєкт особливий. Не тільки тому, що для нас важливо дати кожному, хто бажає стати оператором дрона, таку можливість. А й тому, що розуміємо, наша війна з противником — це також війна дронів, і якщо ми кажемо, що безпілотників потрібно десятки тисяч, то й операторів має бути відповідно стільки ж. І коли дівчата бажають долучитися до цього процесу, то вони мають отримувати весь можливий доступ до знань та практики, — зазначає комунікаційний менеджер проєкту.
Перша випускниця програми підготовки пілотів FPV-дронів Валіко Коробкадзе вже отримала сертифікат, дрони та захисну амуніцію і повернулась у свій підрозділ. Наразі набуті навички з підготовки вона вже застосовує на передовій.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Навчання для операторок FPV-дронів триватимуть ще декілька тижнів. Далі іспити та виконання завдань у районах ведення бойових дій.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-10-09 15:09:50