Яйцеклітини, отримані влітку, після запліднення у пробірці гарантують народження дитини – вчені
Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), тобто запліднення поза маткою, у пробірці, частіше завершується народженням живої дитини, якщо використовувалися яйцеклітини, добуті у літні місяці.
Такий висновок зробили американські вчені. Результати дослідження вказували на те, що свою вирішальну роль відіграє підвищена температура повітря влітку.
Проте, вивчення цієї проблематики проводилося в американському місті з континентальним кліматом. Але, чи діятиме ця закономірність, приміром, у Південній півкулі, де літні місяці настають зовсім у інші часові проміжки?
Австралійські дослідники Лікарні пам’яті короля Едварда та Університету Західної Австралії вирішили це перевірити, оскільки в період австралійського літа сезонні коливання температури не такі явні, як у Північній півкулі.
Вони звертали увагу на дату відбору яйцеклітин, тривалість світлового дня та температуру.
Варто уточнити, що після екстракорпорального запліднення ембріон заморожують, а згодом з пробірки пересаджують у матку. На жаль, не завжди ця методика веде до народження дитини, часто ембріони гинуть в утробі.
Так от, австралійські вчені проаналізували 3 659 перенесень заморожених ембріонів у матку 1 835 пацієнток і виявили, що для народження дітлахів значення має тривалість сонячних годин у день відбору клітин.
Отримання яйцеклітин у такі дні збільшувало шанс народження живої дитини на 28%, порівняно з днями з найменшою тривалістю сонячних годин. Тоді як температура суттєвого впливу не мала.
Результати свідчать, що з літніми яйцеклітинами шанси народити живу дитину справді вищі — приблизно на 30%, якщо порівнювати з найменш успішними осінніми місяцями.
Зимові та весняні яйцеклітини зайняли проміжне місце між двома іншими.
Результати не зовсім узгоджуються з американським дослідженням, яке вказало на зв’язок відбору яйцеклітин та сезонної температури, виявивши натомість зв’язок із тривалістю сонячних годин.
Між тим, не виключено, що вплив мають обидва фактори.
Джерело: Human Reproduction, Наука
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-07-11 10:45:06