Україна і світ

Ядерна атака малоймовірна, попри погрози Путіна – розвідка США

Фото: Факти ICTV

Рішення США дозволити Україні завдавати ударів американською зброєю вглиб території РФ не збільшило ризик ядерної атаки, яка є малоймовірною, попри погрози російського диктатора Володимира Путіна.

Про це інформує видання Reuters із посиланням на джерела в американській розвідці.  

Розвідка США проаналізувала ядерні загрози РФ

За словами двох високопосадовців США, Росія, ймовірно, розширить кампанію саботажу проти європейських об’єктів, щоб посилити тиск на Захід через його підтримку Києва.

За результатами низки розвідувальних оцінок за останні сім місяців було зроблено висновок, що ядерна ескалація навряд чи стане наслідком рішення про послаблення обмежень на використання Україною американської зброї для ударів по РФ.

Ця думка не змінилася після того, як цього місяця президент Джо Байден змінив позицію США щодо використання Україною американського озброєння. 

Запуск Росією нової балістичної ракети минулого тижня, який, на думку аналітиків, мав стати попередженням Вашингтону і його європейським союзникам, не змінив цього висновку. 

Один з п’яти американських чиновників заявив, що, хоча Вашингтон і вважає, що Росія не буде прагнути до ескалації за допомогою своїх ядерних сил, вона намагатиметься відповісти на те, що вона вважає ескалацією з боку США. За словами чиновника, застосування нової балістичної ракети є частиною цих зусиль. 

Деякі посадовці вважають, що занепокоєння щодо ескалації, включно з ядерними побоюваннями, були перебільшеними. Проте підкреслюють, що загальна ситуація в Україні залишається небезпечною, і що ядерна ескалація не виключена.

Високопосадовці США зазначають, що здатність Росії знайти інші приховані способи для відплати Заходу викликає занепокоєння. 

За даними Reuters, в оцінках представників розвідки також зазначалося, що хоча Путін часто погрожує застосувати ядерну зброю, Москва навряд чи піде на такий крок, зокрема тому, що він не дає чіткої військової переваги.  

Представники розвідки описали ядерний варіант як крайній засіб для Росії, і що Путін спочатку вдасться до інших засобів відплати, зазначивши, що Росія вже займається диверсіями і кібератаками. 

Проте деякі чиновники в Білому домі і Пентагоні стверджували, що надання дозволу Києву на використання американських ракет для завдання ударів по території Росії поставить Україну, США і американських союзників у безпрецедентну небезпеку, спровокувавши Путіна на застосування ядерної сили або іншої смертоносної тактики за межами зони бойових дій. 

– З огляду на ранні оцінки розвідки, які применшували ризик ядерної ескалації, ядерні страхи були перебільшені, а рішення про розширене використання ATACMS було прийнято занадто пізно, – сказав високопоставлений американський чиновник і законодавець.

Джерела розвідки також кажуть, що найпотужніші та найуспішніші операції Москви з відплати, найімовірніше, відбуватимуться за допомогою диверсій.

За словами одного з європейських дипломатів, російські спецслужби розгорнули масштабну міжнародну діяльність в Європі з метою залякування країн, які підтримують Україну. 

Американський чиновник додав, що Москва активно намагається просунути свою війну в “сірій зоні” проти Заходу, і що Росія має розгалужену мережу агентів і вивчає варіанти їх використання.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Нагадаємо, що 19 листопада російський диктатор Володимир Путін оновив ядерну доктрину. Це стало відповіддю на дозвіл США завдавати ударів далекобійною зброєю вглиб РФ.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-28 11:41:00