Відбулося засідання секції Воєнно-наукової ради Міноборони України
У Києві під час засідання секції Воєнно-наукової ради Міністерство оборони України з воєнно-теоретичної проблематики перший заступник Міністра оборони України генерал-лейтенанта Олександра Павлюка наголосив на необхідності впроваджувати в практичну діяльність результати воєнних наукових досліджень.
Про це повідомляє Департамент військової освіти і науки Міністерства оборони України.
Члени секції та запрошені розглянули результати наукових досліджень в умовах дії правового режиму воєнного стану, питання оптимізації планування наукової і науково-технічної діяльності, її пріоритетні напрями на 2024 рік та середньострокову перспективу в системі Міністерства оборони України.
Голова Воєнно-наукової ради Міноборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк наголосив на необхідності вироблення узгодженого рішення щодо механізму планування наукової і науково-технічної діяльності за процедурами оборонного планування на основі спроможностей.
За його словами, надважливо усунути всі проблемні питання, щоб підвищити результативність функціонування системи, зорієнтованість на задоволення пріоритетних потреб у науковій (науково-технічній) продукції.
«Воєнна наука торує шлях до нашої перемоги, провадить значний спектр досліджень за різними напрямами, серед яких виокремлю потребу в розробленні науково-обґрунтованих рекомендацій як міцного підґрунтя прийняття якісно нових, нестандартних рішень у ході війни з російським агресором. З огляду на стрімкі зміни форм і способів ведення збройної боротьби, здобутий бойовий досвід слід якнайшвидше впроваджувати в практичну діяльність органів військового управління, військових частин (підрозділів), а також освітній процес військових вишів», — зазначив голова Воєнно-наукової ради Міноборони України.
Зі свого боку начальник заступник директора департаменту – начальник відділу організації наукової діяльності Департаменту військової освіти і науки Міноборони України полковник Андрій Гупало розповів про основні результати наукових досліджень у системі Міноборони України за 2022 рік.
«Система наукової та науково-технічної діяльності в сфері оборони в умовах воєнного стану зберегла функціональність і стійкість до виконання завдань, які стоять перед силами оборони. У зв’язку з широкомасштабною російською збройною агресією та запровадженням у державі правового режиму воєнного стану науковими установами та військовими вишами було переглянуто низку запланованих заходів, а частина науково-дослідних робіт виконувалася у форматі оперативних завдань», — відзначив полковник Андрій Гупало.
Окремо він зупинився на питанні внесення змін до Положення про організацію наукової і науково-технічної діяльності в системі Міноборони України, зауваживши, що оновлений документ повинен забезпечувати належну взаємодію та виключати дублювання або прогалини у плануванні наукових досліджень як на замовлення структурних підрозділів Міноборони України, Державної спеціальної служби транспорту, так і Збройних Сил України.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
На засіданні також обговорили результати проведення атестації наукових робіт молодих вчених-стипендіатів Кабінету Міністрів України та підтримали рекомендації вчених (наукових, науково-технічних) рад наукових установ та вищих військових навчальних закладів щодо продовження виплати стипендій визначеним молодим вченим.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-04-06 08:44:36