Україна і світ

Невичерпність людських ресурсів у РФ для війни в Україні перебільшено – ISW

Росія ще наприкінці травня 2022 року почала відчувати нестачу боєздатних сил, що змусило Володимира Путіна обирати між початком кампанії з набору добровольців та непопулярним примусовим призовом до резерву, а після контрнаступу ЗСУ на Харківщині – 21 вересня оголосити часткову мобілізацію.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

– Російські війська почали відходити зі своїх позицій безпосередньо навколо Харкова в середині травня, і, за оцінками ISW, вони відмовилися від наступу на лінії Ізюм-Слов’янськ на користь концентрації сил для захоплення Сєвєродонецька-Лисичанська, – йдеться у зведенні.

За оцінками аналітиків, нездатність РФ вести наступ одночасно на Сєвєродонецьк-Лисичанськ і Слов’янськ свідчила про серйозні обмеження бойової потужності країни-агресора.

Зараз дивляться

І зараз Путін, очевидно, все ще вагається, чи віддавати наказ про додатковий призов до резерву, який готували на початку 2023 року, також він не повернувся до добровільного призову і навряд чи зробить це, вважають в Інституті вивчення війни.

Теза про нібито безмежність людських ресурсів у РФ – це міф. Путін вже був змушений робити складний вибір, щоб компенсувати жахливі втрати, яких війна завдала російській армії, і він зіткнеться з таким же складним вибором у 2023 році, якщо не відмовиться від своєї рішучості використовувати військову силу, щоб нав’язати свою волю Україні і Заходу, – кажуть аналітики.

На їхню думку, російський диктатор, найімовірніше, піде на цей крок, але втрати для Путіна і Росії від заходів, яких йому доведеться вжити, почнуть швидко зростати.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

За оцінками німецької розвідки, Кремль може зібрати по всій Росії для відправлення на війну проти України ще до 1 млн осіб.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-02-27 13:09:41