85% громадян України позитивно ставляться до жінок, які служать у ЗСУ
Про це свідчать результати дослідження «Питання дискримінації різних соціальних груп в ЗСУ», проведеного Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) в березні 2023 року за підтримки Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів України. Підсумки дослідження групи «Рейтинг», були презентовані під час пресконференції в Медіацентрі Україна — Укрінформ.
Проєкт мав на меті дослідити рівень дискримінації різних соціальних груп у ЗСУ: жінок, національних меншин, представників ЛГБТ та колишніх ув’язнених. Як зазначив заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів, ті, хто сьогодні служить у ЗСУ, отримують позитивне ставлення суспільства, незважаючи на належність до певних соціальних груп. Водночас ставлення військового підрозділу до представників таких груп у їхньому складі значною мірою залежить від командира.
— У майбутньому саме на командирів має бути зорієнтована робота, тому що саме командир може налагодити комунікацію в підрозділі щодо взаємодії з людьми, які можуть бути дискриміновані, — зазначив він.
Зі свого боку керівниця напряму досліджень та вироблення політик НАКО Світлана Мусіяка зауважила, що деякі проблеми дискримінації можна вирішити лише на законодавчому рівні, деякі за допомогою тренінгів та навчальних програм, а деякі — виявляючи повагу до таких людей, привертаючи увагу до проблеми дискримінації за допомогою комунікаційних кампаній та соціальних роликів.
За словами радниці з ґендерних питань командувача Сухопутних військ ЗСУ Оксани Григорʼєвої, нині в українській армії служать приблизно 62 тисячі жінок, з них 5,5 тис. — на передовій.
— Жінки приходять на службу добровільно, найбільші зрушення в цій сфері відбулися 2018 року, коли жінкам на законодавчому рівні дозволили здобувати бойові спеціальності, тобто зараз жінки служать на посадах, які самі обрали, — підкреслила вона.
З даними дослідження, 48% опитаних вважають рідкісними нерівності між жінками та чоловіками в ЗСУ, і 51% вважає, що жінки в українській армії не зазнають дискримінації.
Також, згідно з дослідженням, 71% українців вважає, що представники національних меншин під час проходження служби в ЗСУ не зазнають дискримінації. Водночас, на думку 82% респондентів, наявність в одному військовому підрозділі представників різних національностей не впливає на службу і виконання завдань.
Водночас під час дослідження було окреслено виклики, які найбільше турбують ветеранів і які постануть перед ними після війни.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
В опитуванні, здійсненому методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера), взяли участь 2000 респондентів віком від 18 років з усіх областей України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-06-05 16:22:23