Жодного з 67 хмельницьких прокурорів із фейковою інвалідністю не звільнили, – ЦПК
У ході службового розслідування Офіс генпрокурора України не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури. Таким чином прокурорів з фейковою інвалідністю не звільнили. Про це йдеться у відповіді Офісу генпрокурора на запит Центру протидії корупції.
Ще в листопаді у листопаді журналіст Юрій Бутусов виявив підозрілу наявність інвалідностей у рекордної кількості прокурорів Хмельницької прокуратури. Це відбулося після того, як при обшуках у керівниці Хмельницької Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяни Крупи вдома знайшли понад 6 млн доларів.
Центр протидії корупції відправив запит в Офіс генпрокурора, щоб дізнатися результати службового розслідування і чи отримали хмельницькі прокурори інвалідності, користуючись своїми службовими повноваженнями або статусом. Проте у відомстві навіть не змогли підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з цих 67 прокурорів.
«За наслідками службового розслідування 09.12.2024складено висновок, який 13.12.2024 затверджено виконувачем обовʼязків Генерального прокурора. У резолютивній частині висновку зазначено, що з огляду на обмеженість засобів службового розслідування обʼєктивно підтвердити або спростувати опубліковану в медіа інформацію про використання прокурорами органів прокуратури своїх службових повноважень або службового статусу та повʼязаних із цим можливостей з метою отримання інвалідності неможливо без проведення процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні», – йдеться у відповіді Офісу генпрокурора на запит.
Також в Офісу генпрокурора запитували, чи притягнули до відповідальності хмельницьких прокурорів за результатами службового розслідування. Відповіді на це запитання не було, але оскільки ОГП не зумів підтвердити підробку інвалідності, то й звільнити прокурорів «з інвалідністю» не міг би.
Раніше ОГП також повідомив, що під час службового розслідування щодо зловживань з отриманням інвалідності звільнили 5 прокурорів, ще 7 – звільнили з адміністративних посад. Однак там не вказували, що йдеться про звільнення саме хмельницьких прокурорів.
Крім цього, Офіс генпрокурора сповістив, що передав висновки цього службового розслідування до головного управління Державного бюро розслідувань, яке веде кримінальне провадження у цій справі. Таким чином засекретили інформацію про кількість звільнених прокурорів та притягнення їх до відповідальності.
«Так, хмельницькі прокурори з фейковими інвалідностями залишилися на своїх посадах та при своїх повноваженнях. Вони зможуть працювати як мінімум до завершення розслідування, як максимум – до винесення обвинувального вироку судом, що може тривати роками», – підсумовують в Центрі протидії корупції.
Як повідомляв Львівський портал, після скандалу з інвалідностями прокурорів Хмельницької прокуратури в Офісі генпрокурора оголосили службове розслідування. У його межах стало відомо, що загалом статус інвалідності в Україні мають 493 прокурори, набільше їх виявили саме на Хмельниччині та Черкащині. Найменше – у Херсонській, Волинській і Чернівецькій областях.
На Львівщині 24 прокурори мають інвалідність, що становить 6% від усіх працівників.
Після масштабного суспільного обурення президент Володимир Зеленський заявив, що вимагає персональної відповідальності від тодішнього генпрокурора Андрія Костіна. Після цього він відразу подав у відставку.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото: ЦПК
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-12-30 14:50:00