Україна і світ

Зеленська в ООН закликала створити трибунал: Ми маємо право не бути вбитими у власній домівці

Перемога України означатиме перемогу прав людини. Про це заявила перша леді України Олена Зеленська у своєму відеозверненні до спеціальної сесії ООН щодо порушень прав людини внаслідок агресії РФ проти України.

Вона також повторила заклик до створення спеціального трибуналу для злочинів Росії.

— Перемога України означатиме перемогу прав людини над беззаконням, тортурами та руйнуваннями. Тому справедливість для України – це справедливість для всього світу.

Незалежно від країни чи національності, ми маємо право не бути вбитими у власній домівці. Проте вже рік українців вбивають на очах у всього світу. Українців вбивають у їхніх містах, селах, квартирах, лікарнях, театрах, – сказала Зеленська у зверненні.

Перша леді показала знімки кількох українських міст, які стали свідками найзапекліших боїв та великих жертв серед цивільного населення. Вона також закликала ООН до створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії.

Зараз дивляться

Говорячи про Бахмут на Донеччині, Зеленська зазначила, що до початку вторгнення у місті проживало близько 80 тис. людей, а зараз залишилося близько 5 тис. — серед них близько 150 дітей.

Вона розповіла, що люди у Бахмуті щодня під обстрілом їздять за гуманітарною допомогою і водою. І щодня гинуть.

— У будь-якому місті України, в Лондоні, Берліні чи Нью-Йорку ми маємо право жити вільно, не бути вбитими чи закатованими. Право не бути розірваним на шматки російською ракетою. Кожен з нас має це право, – сказала перша леді, додавши, що ці права жителів Бахмута та інших міст України порушує Росія.

Зеленська також згадала про Дніпро, коли російська ракета влучила в житловий будинок, убивши десятки людей.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Вона обговорила Маріуполь, де росіяни зруйнували драмтеатру після того, як вдарили по ньому, коли всередині були сотні людей. Згадала ракетний удар по залізничній станції у Краматорську та показала світлини могил в Ізюмі, Бучі та Ірпені.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-02-22 23:20:49

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин