Запуск рою дронів та БпЛА зі штучним інтелектом: Федоров про плани на 2025 рік
Україна значно збільшила виробництво безпілотників дальнього радіусу дії, а також розробляє дрони на основі штучного інтелекту для перехоплення Шахедів.
Про це в інтерв’ю Reuters розповів віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Виробництво дронів в Україні
З 2023 року Україна в десятки разів наростила виробництво безпілотників дальнього радіусу дії. А президент Володимир Зеленський поставив за мету виготовити щонайменше 30 000 далекобійних дронів.
Відомо, що росіяни під час запуску Шахедів запускають й дрони-приманки, які виснажують наші сили протиповітряної оборони України, адже їх теж треба збивати.
За словами Михайла Федорова, Україна також використовує безпілотники-приманки і іноді запускає більше ударних безпілотників, ніж Росія.
– Штучний інтелект (ШІ) використовується певною мірою, але більш критичними питаннями є зв’язок і методи запуску глибоких ударів (безпілотників). Росія покращила моніторинг запусків (українських) безпілотників, швидко реагує і цілиться у місця запуску. Ці нюанси вимагають постійної зміни способу запуску і зв’язку, – наголосив міністр.
За його словами, Україна на озброєнні має ударні безпілотники, які можуть долати відстань до 1800 км.
Перехоплення Шахедів
Зараз Україна розробляє безпілотники для перехоплення Шахедів, які чи не щоночі загрожують українським містам.
– Є певні випробування певних компаній, які виробляють … літаки, які завдяки спеціалізованому програмному забезпеченню та радарам можуть вражати Шахеди, але це все ще на стадії досліджень і розробок. Є певні результати, – сказав Михайло Федоров.
Цьогоріч Україна законтрактувала 1,6 млн безпілотників, з яких було вже отримала 1,3 мільйона, зокрема й недорогі FPV-дрони.
Дрони на основі штучного інтелекту (ШІ)
За словами очільника Мінцифри, Україна використовує дрони власного виробництва зі штучним інтелектом. Такі безпілотники можуть влучати у ціль на полі бою без пілотування, що дозволяє їм бути ефективними в районах з потужними перешкодами.
На сьогодні щонайменше 10 компаній пропонують продукти зі штучним інтелектом.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
– Я думаю, що наступного року значно збільшиться відсоток автономних безпілотників з наведенням на ціль. Можливо, ми побачимо перші реальні застосування роїв дронів, хоча і не в масовому масштабі. Перші кроки будуть зроблені, – підсумував Михайло Федоров.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-02 14:28:00