Україна і світ

Генасамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо війни – США голосували проти

Фото: Depositphotos

Організація об’єднаних націй підтримала резолюцію, яку ініціювали Україна та країни Європи та в якій засуджується російська агресія.

Авторами колективного проєкту резолюції виступили понад 50 країн, зокрема країни-члени ЄС, Україна, Канада, Велика Британія, Японія та Південна Корея.

Резолюцію, ініційовану Україною та країнами ЄС, підтримали в ООН

За проголосували 93 країни. Проти висловилися 18 країн-членів ООН, зокрема Сполучені Штати, Ізраїль, Угорщина та Росія. Утрималися 65 країн, серед яких Китай та Індія.

За американський варіант резолюції із трьома поправками також проголосували 93 країни, вісім висловилися проти, а 73 – утрималися.

Україна утрималася від голосування, як і Сполучені Штати. Серед країн, які голосували за українську резолюцію, утрималися Албанія, Фіджі, Єгипет, Гамбія, Йорданія, Папуа й Нова Гвінея, Сербія, Соломонові острови, Тонга. Росія виступила й проти неї.

Американський варіант уникає назви агресор щодо Росії та закликає “негайно припинити конфлікт (війну)”.

Раніше на засіданні Генасамблеї ООН тимчасово повірена у справах США при ООН Дороті Ші звернулася до України з вимогою, щоб вона зняла проєкт резолюції, у якій засуджується агресивна війна Росії.

Натомість Вашингтон висунув власний текст із закликом до негайного припинення війни.

За словами Ші, нинішня резолюція “зосереджена на припиненні війни”, тому підтримка українського документа щодо деескалації ситуації в Україні “неможлива”.

— Резолюція зосереджена на одній простій ідеї – припиненні війни. Шлях до миру можливий. Пане президенте, саме тому Сполучені Штати виступили проти висунення іншої резолюції, і тому ми не можемо підтримати резолюцію України, і ми закликаємо її відкликати на користь рішучої заяви, яка зобов’язує нас припинити війну та працювати над тривалим миром, – сказала Ші.

Вона додала, що США просять Генасамблею вжити негайних заходів щодо запропонованої американцями резолюції після розгляду резолюції, розробленої Україною.

Ші сказала, що у треті роковини повномасштабної війни потрібна резолюція, яка “відзначає зобов’язання всіх держав-членів ООН остаточно покласти край війні”.

За її словами, у поданому США документі йдеться саме про це і проєкт США закликає “до міцного миру між Україною та Росією”.

Раніше держсекретар США Марко Рубіо заявив, що на розгляд ООН винесуть альтернативний проєкт резолюції про закінчення повномасштабної війни в Україні, розроблений США. 

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-24 19:00:00