Україна і світ

Євросоюз затвердив 16-й пакет санкцій проти РФ

Фото: Depositphotos

Європейський Союз ухвалив 16-й пакет санкцій проти Росії. Це сталося 24 лютого, в день третьої річниці повномасштабного вторгнення в Україну. Нові обмеження спрямовані на послаблення економіки країни-агресора та ускладнення ведення війни.

Про це повідомили на сайті Європейської Ради.

ЄС ухвалив 16-й пакет санкцій проти РФ

Верховна представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас написала у соцмережі X, що 24 лютого міністри закордонних справ схвалили новий пакет санкцій проти Росії.

– Він стосується всього: від кораблів тіньового флоту до ігрових контролерів, які використовуються для керування безпілотниками. Зараз ми маємо найсуворіші санкції за всю історію, які послаблюють військові зусилля Росії, – зазначила вона.

Каллас повідомила, що 16 пакет санкцій спрямований проти так званого тіньового флоту РФ, банків, пропагандистських засобів та контролерів відеоігор, які використовуються для керування дронами.

– Хто агресор, хто має платити і відповідати за цю війну, сумнівів немає. Кожен пакет санкцій позбавляє Кремль коштів для ведення війни. Оскільки тривають переговори про припинення агресії Росії, ми повинні поставити Україну в найсильнішу позицію. Санкції забезпечують важіль впливу, – додала вона.

Санкції проти РФ: що увійшло в 16-й пакет обмежень

Індивідуальні обмеження:

Європейський Союз ухвалив новий пакет санкцій, спрямований на осіб та компанії, що підтримують агресію Росії проти України.

До списку додано 48 осіб і 35 організацій, які загрожують суверенітету та територіальній цілісності України.

Також ЄС розширив критерії санкцій, щоб включити компанії, які володіють або керують тіньовим флотом РФ, та тих, хто отримує вигоду від російського оборонного сектора.

Боротьба з тіньовим флотом:

Широкомасштабний пакетом санкцій ЄС посилив обмеження щодо суден, які перевозять російську нафту в обхід санкцій, транспортують військове обладнання чи крадене українське зерно. Загалом під обмеженнями опинилися 153 судна.

Фінансові обмеження:

Запроваджено санкції проти банків, які використовують російську систему фінансових повідомлень (SPFS) для обходу міжнародних обмежень. Також додано 13 регіональних банків, що мають критичне значення для російської економіки.

Обмеження у торгівлі:

16-й пакет санкцій проти РФ передбачає посилення експортних обмежень для 53 компаній, які підтримують російську армію, зокрема постачають компоненти для дронів і ракет.

Також розширено список заборонених товарів, серед яких хімічні сполуки, програмне забезпечення для виробництва зброї та деталі для БПЛА.

Блокування російських ЗМІ:

ЄС призупинив ліцензії на мовлення восьми російських пропагандистських ресурсів, які поширюють дезінформацію та підтримують агресію.

Транспортні обмеження:

Заборонено операції з російськими портами та аеропортами, що використовуються для транспортування зброї. Також посилено санкції у сфері авіаперевезень і автомобільного транспорту.

Санкції проти енергетичного сектора:

ЄС посилив обмеження на експорт технологій для нафтовидобутку, зокрема програмного забезпечення, щоб обмежити розвідку та виробництво нафти в Росії.

Також заборонено постачання товарів і послуг для російських нафтових проєктів. Крім того, заборонено тимчасове зберігання російської нафти та нафтопродуктів у ЄС.

Санкції проти Білорусі:

Новий пакет санкцій передбачає й обмеження для Білорусі – вони повністю торгівельні санкції, введені проти Росії, а також інші заходи, що стосуються продажу послуг, програмного забезпечення, криптоактивів та транспорту.

Євросоюзом було ухвалено рішення щодо запровадження заходів і проти осіб та компаній, що підтримують білоруський військово-промисловий комплекс.

Крим та окуповані території:

ЄС розширив заборони на надання послуг та програмного забезпечення в Криму, Севастополі та на тимчасово окупованих територіях України, щоб перешкодити їх інтеграції до РФ та запобігти обходу санкцій Євросоюзу.

Джерело: European Council

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-24 10:29:00