Європа має зробити перемогу України можливою — Жозеп Боррель
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2023/02/borrell-1-960x540-780x470.jpg)
Майже рік після російського вторгнення в Україну війна вступає в нову фазу. Після невдалого нападу на Київ минулої весни та вражаючого контрнаступу українців, який звільнив Харків на півночі та Херсон на півдні, президент росії володимир путін розпочав кампанію покарання проти цивільних осіб та енергетичної інфраструктури за допомогою безпілотників і ракет. Оскільки його стратегія на полі бою провалюється, керманич кремля намагається максимально збільшити кількість українців, змушених зимувати в холоді й темряві.
Про це в авторській колонці в іспанському виданню La Vanguardia пише високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, текст якого подає Дипломатична служба Європейського Союзу.
«Останніми місяцями лінія фронту майже не рухалася. Але бої все ще запеклі (з багатьма жертвами), і росія, схоже, готується до великого весняного наступу. російська економіка знаходиться на стежці війни, і пропагандистська машина кремля прискорила темп, продаючи суміш загроз кінця світу та імперських ілюзій», — наголошує Жозеп Боррель.
За цих обставин союзники України мають збільшити свою військову допомогу, зокрема шляхом надання основних бойових танків. Мета — перемога України над агресором.
«Але ми не можемо бажати досягти цієї мети, не давши Україні засобів для її досягнення. Альтернативою є затяжна війна на виснаження, яка призведе до збільшення кількості смертей в Україні, погіршення безпеки для Європи та продовження страждань у всьому світі через мілітаризацію росією поставок енергії та продовольства», — робить акцент голова дипломатії ЄС.
Партнери України вже пообіцяли надати передові засоби протиповітряної оборони, такі як американський ракетний комплекс Patriot, більш потужні гаубиці та додаткові бойові броньовані машини.
«Я давно стверджував, що ми повинні надати Україні засоби для вигнання росії. Танки потрібні українським силам, щоб подолати нинішній глухий кут в окопній війні та відновити той імпульс, який вони мали минулої осені, коли вони повернули собі Харків і Херсон», — говорить Жозеп Боррель.
Досягнення «танкової угоди» потребувало часу та інтенсивних дискусій, зокрема в Раді закордонних справ Європейського Союзу. Прорив стався, коли Німеччина погодилася поставити Leopard 2 у координації зі Сполученими Штатами, які нададуть близько 30 M1 Abrams. Незважаючи на те, що для їх реалізації знадобиться час і інтенсивне навчання та обслуговування, результат не обмежується полем бою.
«Ми надіслали росії ще один потужний сигнал про те, що путін був неправий, сумніваючись у нашій рішучості», — зазначає Жозеп Боррель.
Він наголошує: усі, хто намагався домовитися з путіним, повернулися з порожніми руками. Поки це не зміниться, ЄС має зробити висновок, що єдиний спосіб припинити війну — це дати Україні засоби для вигнання загарбника.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-02-06 11:04:15