Україна і світ

ЄС розглядає введення санкцій проти Китаю через підтримку РФ у війні

Фото: Факти ICTV

Європейський Союз розглядає можливість запровадження санкцій проти Китаю через те, що китайська сторона постачала зброю Росії для використання проти України.

Як підтвердили німецькій газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung три джерела, представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель поінформував країни ЄС про відповідні висновки розвідки напередодні зустрічі міністрів закордонних справ наступного понеділка і закликав до наслідків.

Допомога Росії від Китаю у війні проти України

Докази є “переконливими” і доводять “надання смертоносної підтримки”, заявив виданню високопоставлений дипломат ЄС у п’ятницю.

– Тепер ми повинні розглянути весь інструментарій, – сказав дипломат.

Він додав, що ЄС має в своєму розпорядженні нові переліки, що ведуть до заборони на ведення бізнесу з китайськими компаніями, заборони на активи і в’їзд.

Однак необхідно також говорити безпосередньо з Китаєм і дати йому зрозуміти:

– Ви завжди говорили, що хочете бути нейтральними. Ви не є нейтральними, – заявило джерело.

Інше джерело повідомило, що реакція Європи буде залежати від того, як Китай відреагує на результати досліджень.

Дебати про санкції все ще перебувають на ранній стадії.

Водночас FAZ пише, що джерела не захотіли вдаватися в деталі висновків розвідки.

Однак високопоставлений дипломат послався на “дуже серйозні” повідомлення інформаційного агентства Reuters. Наприкінці вересня Reuters ексклюзивно повідомило, що дочірнє підприємство російської державної оборонної компанії “Алмаз-Антей” під назвою “Купол” розробило і випробувало в Китаї новий бойовий безпілотник великої дальності і хотіло налагодити там масове виробництво для використання цих безпілотників у війні проти України. Це було зроблено із залученням китайських експертів.

Неясно, чи робилося це з відома китайського уряду. Чітких доказів цього немає, заявив високопоставлений чиновник ЄС, який контактує з китайською владою з цього питання.

– Важко уявити, що щось подібне відбувається, а китайський уряд нічого про це не знає, – сказав чиновник ЄС.

Зазначається, що США також розглядають можливість запровадження санкцій.

Що відомо про зброю РФ, у розробці якій допомагав Китай

Згідно з повідомленням, новий російський безпілотник Garpiya-3, або скорочено G3, може нести 50-кілограмовий вибуховий пристрій на відстань до 2 тис. км.

Reuters у своєму матеріалі посилалось на два джерела з європейського розвідувального агентства та інші документи, включаючи листування між компанією “Купол” і Міністерством оборони Росії, а також квитанції про оплату рахунків-фактур.

Згідно з документами, з Китаю до штаб-квартири “Купола” в російському місті Іжевськ було доставлено сім військових безпілотників, в тому числі два типу G3; дата поставки і постачальник з документів не зрозумілі. Також невідомо, де саме розташовані виробничі та дослідницькі потужності в Китаї.

Зазначається, що “Купол” також оголосив, що може виготовити бойовий безпілотник китайської розробки під назвою REM 1 протягом восьми місяців, який може нести вибуховий заряд вагою 400 кг і який можна порівняти з американським безпілотником Reaper.

Існують також плани щодо створення спільного російсько-китайського центру досліджень і розробок у спеціальній економічній зоні Каксгар в провінції Сіньцзян.

У відповідь на цю доповідь наприкінці вересня ЄС, НАТО і США висловили свою тривогу.

Очікувалося, що китайська влада надасть роз’яснення, заявив представник головного дипломата ЄС Боррелля.

Якщо ці повідомлення будуть правдивими, вони доведуть, що Китай, всупереч своїй офіційній позиції, надає смертоносну підтримку Росії.

Речник НАТО назвала цю інформацію “дуже тривожною”.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Речник Ради національної безпеки США заявив, що хоча доказів прямої причетності китайського уряду немає, він несе відповідальність за те, щоб компанії в Китаї не постачали зброю. Тому США розглядають можливість запровадження власних санкцій.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-16 00:08:00