Україна і світ

ЄС готує 15-й пакет санкції проти Росії: коли його можуть ухвалити

Фото: Depositphotos

У Європейському Союзі розпочали підготовку до розробки 15-го пакету санкцій проти Росії. Та його ухвалення, ймовірніше, відбудеться вже на третю річницю повномасштабної війни в Україні.

Про це пише EUobserver, посилаючись на європейських дипломатів.

Коли ЄС впровадить 15-й пакет санкцій проти Росії

11 листопада 27 європейських країн надіслали свої списки пропозицій щодо нових антиросійських заходів до Європейської комісії.

Це стало першим етапом у процедурі ЄС, який включає обговорення з дипломатами, розповсюдження тексту проєкту санкцій проти Росії та остаточні переговори в Раді ЄС.

– Сподіваємося, що дискусії в Раді розпочнуться під час угорського головування – у зв’язку з наближенням 1000 днів з початку повномасштабної війни (19 листопада – Ред.), – сказав дипломат ЄС.

Однак, на думку інших дипломатів, найбільш реалістичним терміном впровадження 15-го пакета санкцій проти Росії є третя річниця війни в Україні, яка припадає на 24 лютого 2025 року.

Терміни впровадження нових обмежень можуть змінюватися через:

  • позицію прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Він неодноразово зловживав своїми повноваження щодо порядку денного комітетів Ради ЄС;
  • можливі зміни у політиці США після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах.

Які обмеження можуть увійти в 15-й пакет санкцій

Новий пакет обмежень може стосуватися заборони на імпорт російського газу та посилення боротьби з так званим тіньовим флотом російських нафтових танкерів, які допомагають країні уникати санкцій.

На цьому вже давно наполягають країни Балтії та Польщі.

Серед іншого пакет санкцій проти Росії може передбачати обмеження доступу до технологій, які країна використовує для виробництва зброї, зокрема ударних безпілотників.

У Києві керівник зовнішньої політики ЄС Жозеп Боррель наголосив на важливості посилити санкції щодо обходу існуючих обмежень, тому що Росія не може виготовляти деякі важливі компоненти без іноземних мікросхем та деталей.

– Ми повинні … ізолювати промислові потужності Росії від компонентів, які вони повинні імпортувати з решти світу, – сказав він.

Посол України в ЄС Всеволод Ченцов в інтерв’ю EUobserver розповів, що ухилення від санкцій забирає життя.

У жовтні Росія використала понад 2 000 дронів типу Shahed. Для їхнього виробництва ворог закупив з-за кордону понад 170 тис. мікросхем та інших компонентів, які мали бути заблоковані, зокрема з Китаю, Європи та США.

Крім того, Україна запропонувала ввести нові обмеження на імпорт російських нафтопродуктів через Індію.

Також Києв вважає, що новий пакет санкцій против Росії має охоплювати обмеження щодо:

  • металів;
  • урану;
  • хімікатів;
  • фінансових та ІТ-компаній;
  • зерна;
  • добрив.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Ченцов вважає, що потрібно внести до списку санкцій ще більше олігархів та пропагандистів, які підтримують війну, а також церкви, які підтримують агресивну політику Кремля.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-12 13:41:00