Єнс Столтенберг пояснив, чи зможе НАТО надати Україні літаки для захисту неба
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час брифінгу в понеділок, 13 лютого, повідомив, що в Альянсі союзники НАТО ведуть обговорення щодо надання Україні винищувачів західного зразка для самозахисту, однак це питання потребує ретельного обговорення, адже тут важливою є швидкість, з якою така допомога може надаватись. Він також зазначив, що наразі країнам НАТО слід насамперед сконцентруватися на питанні ремонту та обслуговування озброєння, вже наданого Україні. Про це повідомила кореспондент АрміяInform із Брюсселя.
— В Альянсі постійно триває обговорення того, що потрібне Україні. Й також відбувається обговорення всередині Альянсу щодо того, які типи військових систем ми повинні передати (ЗСУ. — Ред.), і, як ви бачили у ЗМІ, тривають дискусії щодо питання про літаки. Я очікую, що завтра це також розглядатиметься на зустрічі тут, у Брюсселі, — сказав генсек НАТО.
Єнс Столтенберг зазначив, що військова допомога Україні з боку країн НАТО збільшилася після широкомасштабного наступу рф в Україну і наразі продовжує зростати. Зокрема, спочатку основний фокус був на протитанковому озброєнні, артилерії та ППО, наразі йдеться про важке озброєння, зокрема, бронемашини, бойові машини піхоти і бойові танки.
Щодо літаків він зазначив, що в цьому питанні важливо зважати на кілька чинників.
— Нам потрібно розрізняти два підходи. Одна річ — це те, що ми багато обговорювали торік, питання про те, чи може НАТО створити заборонену для польотів зону в Україні та надіслати літаки НАТО, щоб забезпечити її. Тоді це було б прямою участю НАТО. Це зовсім інше, ніж те, що зараз обговорюється, а саме — можливість для країн-членів НАТО надати літаки українцям, щоб вони могли ними користуватися для свого захисту, — сказав він.
Він пояснив, що у питанні постачання Україні військової допомоги важливими є два моменти — швидкість і нагальність. Адже, як він зауважив, надання винищувачів потребує багато часу, а також значних витрат матеріально-тилового забезпечення, ремонту тощо.
— Коли йдеться про літаки, це забере багато часу. Тому мій головний пріоритет — щоб союзники змогли якнайшвидше надіслати танки, БМП тощо. По-друге, важливо постійно консультуватися щодо нових можливостей допомоги… Справді, важливо обговорювати ці системи (винищувачі. — Ред.), але потрібно гарантувати, що вони можуть надаватись вчасно, — сказав Генсек Альянсу.
Генсек НАТО також зазначив, що, окрім обговорення постачання нових типів озброєння, партнери України мають зосередитися і на тому, щоб уже доставлена та узгоджена раніше зброя та техніка працювали належним способом.
— Мусимо переконатися в тому, що системи ППО працюють, артилерія має боєприпаси, запасні частини, технічне обслуговування, логістичну та іншу підтримку. Це все величезне логістичне завдання, що потребує щоденних дій. Тож, наразі дуже важливо забезпечити, щоб усі системи, які вже були доставлені, працювали як належить, — зазначив Єнс Столтенберг.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото автора
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-02-13 18:55:43