Львівський портал

Вулицям, перейменованим у Бориславі на честь діячів ОУН, хочуть повернути нейтральні назви

Вулиці, перейменовані у Бориславській громаді на честь історичних діячів, воїнів ОУН і УГА, хочуть ще раз перейменувати, надавши їм нейтральні назви у радянському стилі. Про це повідомив перший заступник голови ЛОВА Андрій Годик.

Йдеться про вулиці Петра Франка і Лева Ребета в Бориславі, Степана Ленкавського у селі Ясениця-Сільна, які так назвали у межах закону про деколонізацію. Відповідне перейменування затвердили у Львівській ОВА влітку 2024 року.

Однак тепер місцева комісія з питань перейменування вирішила ще раз змінити назви цих вулиць. Таке рішення неабияк розкритикував Андрій Годик і назвав його наміром «відкатати» декомунізацію.

«Нові назви пропонують абсолютно нейтральні, в кращому стилі радянської влади: Бузкова, провулок Народний (бо ж то була вулиця Народної Гвардії, яку до липня міська рада вперто берегла) і Марії Кульчицької… Відкат декомунізації – це небезпечний прецедент для цілої України. Нині ми є прикладом для інших регіонів, де цей процес триває, де роботи щодо ліквідації ворожої пропаганди в топонімах ще дуже багато. Тож такі ініціативи, скеровані на заміну «бузками» імен великих українців, виглядають навіть не дивацтвом, а свідомим антидержавним кроком», – наголосив посадовець.

Згідно з рішенням комісії, ухваленим 13 лютого, перейменувати вирішили:

  • вул. Петра Франка (раніше була вул. Травнева) – на вул. Бузкову;
  • провул. Лева Ребета (раніше був провул. Народної Гвардії) – на провул. Народний;
  • частину вул. Академіка Богомольця – на вул. Волонтерську;
  • вул. Степана Ленкавського у с. Ясениця-Сільна (раніше була вул. Миру) – на вул. Марії Кульчицької.

Тепер ще відповідне рішення також має ухвалити виконком Бориславської міськради. У Львівській ОВА закликали цього не робити.

Хто такі Петро Франко, Лев Ребет і Степан Ленкавський?

Петро Франко – син Івана Франка, полковник, військовий пілот УГА, науковець, співзасновник «Пласту».

Лев Ребет – один із крайових провідників ОУН, український політик, пластун, науковець, адвокат, член уряду Ярослава Стецька у Львові у 1941 році.

Степан Ленкавський – один із ідеологів ОУН і наступний після Степана Бандери очільник її революційного крила. Політик, публіцист, автор Декалогу Українського Націоналіста.

«Тобто ці люди у надзвичайно складний час творили українські політичні і збройні сили, здобували нашу незалежність і стали прикладом для нинішніх українців. Але Борислав не хоче, щоб українці з дитинства знали ці імена, щоб патріоти як Ребет і Ленкавський ставали зразком для всіх майбутніх поколінь? Виходить, у місті досі є “ждуни” росії, ностальгуючі за срср, яким важливіші нейтральні назви, як-то Бузкова, або таки натяки на ту ворожу “Народну гвардію”», – зауважив Андрій Годик.

Марія Кульчицька була матір’ю Івана Франка, вона народилась у Ясениці-Сільній. Досі у селі не було вулиці, названої на її честь. У Львівській ОВА наполягають, що її ім’ям можна назвати кілька інших нейтральних вулиць, наприклад, вул. Тиху чи Зарічну.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-02-22 15:28:00