Врятували військового: в Києві вперше в Україні провели операцію на серці за новою методикою
У Києві, в Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова врятували життя військовому з загрозливим діагнозом – розшарування аорти, застосувавши нову методику, яку щойно освоїли фахівці інституту.
Для ендопротезування аорти потрібна була нова методика
Військовослужбовця перевели до клініки Амосова з військового шпиталю у загрозливому для життя стані – стінка судини могла розірватися в будь-який момент.
Консиліум лікарів ретельно проаналізував результати компʼютерної томографії. Було прийнято рішення виконати ендопротезування аорти.
Пацієнт страждав на гіпертензивну хворобу серця близько 10 років. Через специфіку анатомії виходило, що здорова тканина, яку повинен покрити протез, залучала сегмент аорти, від якого відходить ліва підключична артерія.
Це проблемний момент і обтяжливий фактор. Він диктував вибір нової тактики операції. Застосовані раніше техніки операцій у цьому випадку могли призвести до ускладнень. Тому команда лікарів у складі Б. Черпака, І. Дітківського, Н. Ящук та Ю. Єрмолович було прийнято рішення провести ендопротезування аорти, застосувавши нову, щойно освоєну методику.
З метою мінімізації виникнення післяопераційних ускладнень запального характеру, затікання крові під стент-графт в хибний канал було обрано найбільш доцільний та найменш травматичний варіант оперативного втручання – за допомогою техніки Branched TEVAR.
У цьому випадку передбачена імплантації фабричного однокорпусного протеза з браншою під ліву підключичну артерію.
Перший пацієнт в Україні, якому провели таку операцію
Браншований стент-графт – це суцільна конструкція, яка містить вже вмонтовану браншу лівої підключичної артерії та дозволяє поетапно вивільнити основну частину протеза в аорті. Наступним кроком є розкриття бранші в лівій підключичній артерії.
Успішно прооперований військовослужбовець став першим пацієнтом в Україні, якому було проведено вищеописану операцію.
Опанувавши нову методику, фахівці інституту змогли розширити спектр надання медичної допомоги в лікуванні патології аорти у пацієнтів з тяжкою анатомією розшарування.
До речі, пацієнт під час операції був у свідомості. Після оперативного втручання залишився слід від розрізу всього близько одного сантиметра.
Менше ніж через тиждень після операції пацієнт був переведений до військового шпиталю для реабілітації.
Варто зазначити, що для порятунку нашого захисника військовий госпіталь подбав про забезпечення клініки Інституту Амосова необхідним обладнанням для проведення цієї операції.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело і фото: Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-25 16:51:00