Волонтер з Америки понад пів року допомагає на Львівському залізничному вокзалі
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2023/12/ace142006db810ba-780x470.png)
Вісім місяців на залізничному вокзалі Львова волонтерить американець Крейг Леслі. Він допомагає евакуйованим з прифронтових регіонів, збирає гуманітарну допомогу, а ще — вивчає українську мову та пише книжку про Україну.
До Міжнародного дня волонтера, який відзначають 5 грудня, Суспільне поспілкувалося із чоловіком про допомогу українцям.
Американець Крейг Леслі вже вісім місяців волонтерить на львівському вокзалі. Там, у волонтерському штабі Крейг допомагає пакувати гуманітарну допомогу для потребуючих. А також – зустрічає пасажирів, котрі приїжджають до Львова з прифронтових регіонів.
Волонтери на Львівському залізничному вокзалі. Фото: Ольга Іващук/Суспільне Львів
“Я допомагаю евакуйованим біля потягу. Допомагаю нести їхні речі, дістатися куди потрібно. Я слідую за натовпом, оскільки я хоч і вивчаю українську з викладачем, але говорю ще зовсім трохи. Отож я слідую за людьми, які розмовляють українською і кажу: “Йдемо!”. Також показую прибулим, де розташоване поштове відділення. Там вони можуть отримати пакет допомоги”, — розповідає Крейг.
Коли прибуває евакуаційний потяг, Крейг разом з іншими волонтерами поспішає на перон. Розповідає про історії, що йому найбільш запам’яталися.
![Волонтер з Америки понад пів року допомагає на Львівському залізничному вокзалі Волонтер з Америки понад пів року допомагає на Львівському залізничному вокзалі](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/720x0.1/6bfb55b410bccbf9.jpg)
Волонтер з Америки Крейг Леслі разом з іншими волонтерами на Головному залізничному вокзалі у Львові. Фото: Ольга Іващук/Суспільне Львів
“Пам’ятаю маленьку дівчинку, якій ми допомагали біля потяга. Вона не могла ходити, була на кріслі колісному. І, ви знаєте, коли я це побачив, у мене просто перехопило подих. Також я зустрів неймовірних українських жінок і всіма ними пишаюся. Це як в Америці під час Другої світової війни: коли чоловіки були на фронті, жінки працювали на фабриках, хлібозаводах. Завдяки їм країна продовжувала існувати. Я думаю, в Україні жінки роблять те ж саме”, — каже Крейг Леслі.
Крім волонтерства, розповідає Крейг, він разом з іншими письменниками готує до друку книжку про Україну, яка називається “У країні крові та соняшників”. А також вивчає українську мову і ділиться своїми враженнями:
“Я можу вимовляти деякі фрази, до прикладу: “Чи не хотів чогось поїсти?”, “Чи не хотів би попити?”. Hello, добрий день! Thank you, дякую!”.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
А ще Крейг Леслі зробив татуювання у вигляді прапора і герба України.