Суспільне мовлення

Водії у ПП “Краківець-Корчова” призупинили голодування: що відомо після перемовин з польськими страйкарями

Сьогодні, 1 грудня, українській водії вантажівок, які очікують на перетин українсько-польського кордону у пункті пропуску “Краківець-Корчова”, оголосили голодування. Після перемовин з польськими страйкарями за участі консула, голодування призупинили.

Про це з місця події повідомила кореспондентка Суспільного.

Водії вимагають, аби польські страйкарі пропускали більшу кількість вантажівок.

“Я водій рефрижератора, їду з Клайпеди (Литва, — ред.). Стою вже тиждень. Я потрапляю у пріоритет, щоб ви розуміли. Суть у тому, що машини тентовані везуть вантажі: паливо, наприклад, вогненебезпечні речовини. Ми маємо пріоритет. Ось у черзі 1207 водіїв — це тільки нас, рефрижератори, бензовози”, — каже водій Олександр Хіміч.

Водії, які очікують на в’їзд в Україну у ПП “Краківець-Корчова”, 1 грудня 2023 року. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Частина водіїв йшла на переговори до польських мітингувальників, їх не пропустила місцева поліція. Водії вимагають, аби пропускали 14 вантажівок в годину.

Водії, які очікують на в'їзд в Україну у ПП "Краківець-Корчова", оголосили голодування

ПП “Краківець-Корчова”, водії з польськими поліцейськими, 1 грудня 2023 року. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

“Ми хотіли взяти участь у мирній акції — переговорах з мітингувальниками. Нас заблокувала поліція. Близько 250 людей з однієї сторони. Нам не дали дійти до протестувальників. Польська поліція дала добро поїхати трьом чоловікам, волонтеру, наші вимоги вислухали, але ніхто їх не прийняв. Ми оголошуємо голодування, але зараз ще чекаємо на зустріч з консулом”, — каже ще один водій.

Більше 200 українських водіїв залишають на польовій дорозі. До них приїхав консул з Генерального консульства України у Любліні Василь Йордан. Він запросив двох українських водіїв поїхати разом до польських протестувальників.

Станом на 15:00, 1 грудня, у трьох пунктах пропуску, що межують з Львівщиною, очікують 1750 вантажівок.

“За інформацією, яку надали нам польські колеги, у пункті пропуску “Краківець” очікує 450 вантажівок, У пункті пропуску “Шегині” — 500 та у пункті пропуску “Рава-Руська” найбільша черга, вона складає 800 вантажних засобів”, — розповіла речниця Львівського прикордонного загону”, — каже Олександра Кучковська.

Як передає кореспондентка Суспільного, станом на 16:00, протестувальники та водії домовилися про те, що через пункт пропуску будуть проїжджати 7 авто в годину, а гуманітарні та військові вантажі, рухатимуться поза чергою.

Відтак українські водії відміняють голодування, але готові оголосити його знову, якщо польська сторона порушить домовленості до неділі, 3 грудня.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Інформація доповнюється…


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин