Україна і світ

Виробничі потужності України вже значно вищі, ніж можливість їх фінансувати – Зеленський

Фото: Офіс президента

Україна залучає інвесторів та компанії для фінансування виробництва української зброї, оскільки виробничі потужності вищі, ніж можливість їх фінансувати.

Крім того, Україна запровадила санкції проти юридичних та фізичних осіб, які допомагають російському військово-промисловому комплексу.

Про це заявив президент Володимир Зеленський за підсумками 2 грудня.

Візит Шольца до України

Своє відеозвернення президент розпочав із нагадування про візит до України канцлера Німеччини Олафа Шольца.

– Ми з ним довго говорили: одна з найдовших двосторонніх зустрічей, особливий формат – більш ніж дві з половиною години. Вся тематика, яка має значення для наших країн, була обговорена. Головне – це ППО, посилення нашого захисту неба. Німеччина вже лідер у цьому і загалом у підтримці в Європі. На континенті – номер один за рівнем допомоги Україні: від Німеччини – майже €30 млрд, – наголосив президент.

Володимир Зеленський додав, що серед також була оборонна підтримка та підтримка стійкості України.

– Для нас в Україні важливо, щоб рівень німецької підтримки не зменшувався й надалі. Це буде найважливіший та вчасний сигнал усім іншим нашим партнерам. І на зустрічі з канцлером ми домовилися, що Німеччина буде з Україною надалі саме так, як потрібно, незалежно від того, що буде відбуватися в глобальній політиці – які зміни настроїв можуть бути. Є й зараз пакет підтримки від Німеччини – це військовий пакет. Обсяг €650 млн. Ми очікуємо цей пакет у грудні, – сказав Зеленський.

Паралельно із цим глава держави розповів, що Олаф Шольц мав нагоду побачити українську зброю, яка була вироблена спільно із Німеччиною. За словами президента, це озброєння “може суттєво впливати на ситуацію на фронті”.

– Ударні дрони. Дрони, які працюють із застосуванням штучного інтелекту. Наші виробничі можливості в Україні – і тим більше у співпраці з партнерами – вже значно більші, ніж можливості фінансувати виробництво. Ми залучаємо інвесторів, залучаємо компанії. Я вдячний усім німецьким компаніям, які вже працюють з нами, працюють з Україною, – сказав він.

Глава української держави також зазначив, що обговорював із канцлером контакти з партнерами України у Європі найближчими тижнями.

Санкції проти посіпак Росії

Також Володимир Зеленський повідомив, що сьогодні підписав указ про пакет санкцій проти російських та деяких інших фізичних та юридичних осіб, які працюють на російську військову систему.

– Це розробники, виробники та постачальники безпілотників для окупанта, особи, які допомагають завозити в Росію критичні компоненти, а також навчають операторів дронів. Загалом більше сотні суб’єктів. І ми працюємо з партнерами заради синхронізації наших санкцій із відповідними рішеннями партнерів, – сказав він.

єПідтримка і 1000 гривень

На сам кінець звернення глава держави заявив, що продовжує набирати обертів зимова програма єПідтримка, яка передбачає фінансову допомогу для усіх українців у розмірі 1 тис. гривень.

– Вже більш ніж 3 млн 200 тис. заявок, і серед них 700 тис. – заявки на дітей. Це дуже хороший темп програми, найбільш популярна цифрова послуга від держави за весь час. Ще друга доба не закінчилась, а вже така кількість заявок. Я вдячний усій команді, яка залучена до розробки та забезпечення єПідтримки. І, будь ласка, на всіх рівнях пояснюйте, як зробити заявку, як отримати кошти і як сплатити ними за комунальні послуги чи купити книжки або задонатити волонтерам, – сказав він.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Володимир Зеленський наголосив, що для багатьох сімей і на рівні всієї держави “це відчутно”.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-02 21:05:00