Україна і світ

Відновлення жіночої ідентичності: у Києві провели унікальну операцію


Довгий час існував стереотип, що складні хірургічні втручання можуть успішно виконувати лише закордонні фахівці.

Проте сьогодні українські лікарі доводять протилежне, здобуваючи досвід у провідних медичних центрах світу та впроваджуючи найновітніші методики в Україні.

Яскравим прикладом цього є унікальний кейс мультидисциплінарної команди НДСЛ Охматдит: операція з відновлення жіночої ідентичності 12-річній Жанні з Хмельниччини, що страждала на рідкісну вроджену ваду, пов’язану з надмірним продукуванням гормонів.

Внаслідок цього у дівчинки сформувалися зовнішні органи протилежної статі.

Діагноз: урогенітальний синус

Урогенітальний синус — це вроджений дефект, що виникає через генетичний збій.

За статистикою, така патологія зустрічається вкрай рідко — приблизно в 0,6% на кожні 10 тис. пологів. Однак цей розлад успадкували обидві сестри з однієї родини.

Під час внутрішньоутробного розвитку плода зазвичай утворюються три отвори для кишкового, статевого та сечовивідного трактів.

На ранніх термінах вагітності вони спільні, а потім відокремлюються один від одного, утворюючи анус, піхву та уретру.

— У рідкісних випадках ця ділянка може розвиватися неправильно. Ми стикнулися з найскладнішою формою патології, —  пояснює завідувач дитячого урологічного відділення Максим Пономаренко.

Своїм наставником він вважає відомого сербського хірурга Радоша Джиновича, який проводить унікальні операції із застосуванням інноваційних методик.

Наслідуючи приклад свого вчителя, Максим Пономаренко прагне не лише досягти високих результатів, а й слідувати найвищим етичним стандартам відповідальності, встановленим Джиновичем.

Біологія, анатомія: етапи обстеження

Аномалію лікарі виявили під час первинного огляду новонародженої і одразу Жанну поставили на облік в Охматдиті, оскільки це могло викликати серйозні ускладнення.

У нормі жінки мають каріотип 46.XX, але у випадках з урогенітальним синусом можуть бути різні аномалії, наприклад розвинутися органи протилежної статі.

Наприклад, вплив андрогенів надниркових залоз на осіб з каріотипом 46 XX може викликати різний ступінь вірилізації зовнішніх геніталій і дистальної частини піхви.

— Тестування на каріотип — важливий етап діагностики, адже це суттєво впливає на самооцінку та соціальну адаптацію дитини, —  каже лікарка відділення дитячої та підліткової гінекології Ірина Гаврилова.

Отже, процес лікування потребував комплексного підходу фахівців. Після ретельного аналізу даних хірургічна бригада на чолі з дитячими урологами Максимом Пономаренком і Аліною Пузько провели операцію, основна мета якої полягала у відновленні нормальної жіночої анатомії та репродуктивної функції.

Охматдит операція з відновленняНе менш важливим завданням було зберегти чутливість статевих органів дівчинки.

Сьогодні, три тижні потому, вона успішно відновлюється в відділенні дитячої урології під наглядом кваліфікованих лікарів, медичного персоналу та рідної бабусі.

У лютому подібну процедуру виконають 15-річній сестрі пацієнтки. Це допоможе покращити якість життя і вкотре доведе професійну майстерність експертів Охматдиту.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело і фото: НДСЛ Охматдит

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-26 11:56:00