В Україні готують річний мораторій на перевірки бізнесу та ініціативи щодо зброї і відбудови, – Свириденко

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявила, що в Україні готують запровадження мораторію на перевірки бізнесу, а також запустять гранти на виробництво зброї та експериментальний проєкт «Проектуй і будуй». Про це посадовиця повідомила у власних соцмережах.
Так, прем’єр-міністерка зазначила, що Уряд разом із силовими структурами та за координацією РНБО готує рішення, яке дасть бізнесу більше свободи.
«Планується річний мораторій на перевірки. Це питання вже обговорене з президентом Володимиром Зеленським – його доручення чітке: дати більше свободи внутрішнім економічним силам. Це означає також продовження детінізації економіки, забезпечення рівних умов, які вигідні білому бізнесу», – заявила Свириденко.
За словами посадовиці, вже розпочато аудит кримінальних справ проти бізнесу.
«Пріоритет – закрити безпідставні провадження, що блокують підприємницьку діяльність. Нові справи санкціонуватимуть лише Генпрокурор або керівники обласного та районного рівня», – підкреслила міністерка.
Свириденко додала, що паралельно будуть обмежені перевірки податкової та митниці, а також посилять контроль за законністю слідчих дій.
«Перевірки будуть лише у секторах із високим ризиком, а добросовісні підприємства отримають захист. Ми готові ініціювати зміни до законів для кращого захисту бізнесу, реформування нагляду і справедливого використання конфіскованих активів РФ», – йдеться у повідомленні.
Крім того, прем’єр-міністерка анонсувала запуск грантів на виробництво боєприпасів і вибухових речовин, втім детальніше про це обіцяла розповісти вже після рішення Уряду.
Також в Україні запустять експериментальний проєкт «Проектуй і будуй» на 2 роки, який, за словами Свириденко, дозволить швидше будувати чи відновлювати житло, лікарні, школи та іншу важливу інфраструктуру.
«Змінюється сам підхід до будівництва: держава проводить тендери не на проєктування, а на повну реалізацію об’єкта — «під ключ». Це європейська практика, відома як Design–build, такий підхід давно застосовується у ЄС як ефективний механізм. Підрядник братиме на себе відповідальність і за розробку проєктної документації, і за виконання будівельних робіт», – пояснила посадовиця.
Фото: Свириденко / Facebook
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-21 10:09:00