Львівський портал

В обміні 1000 на 1000 жодного «азовця». Це ганьба, – Прокопенко

Полковник Денис Прокопенко, командир бригади Нацгвардії «Азов», заявив, що серед 1000 обміняних українських військовополонених немає жодного «азовця», і назвав це ганьбою для України. Про це він написав у соцмережах.

«Жодного азовця. Серед однієї тисячі українських військовополонених, яких сьогодні обміняли, немає жодного азовця. Зате повернувся покидьок, який просив ножа у вертухаїв, щоб різати наших бійців», – зазначив Прокопенко.

Він підкреслив, що це є знущанням з тих, хто перебуває в полоні в росії вже четвертий рік, а також над їхніми родинами.

«Над тими, кому давали гарантії, та хто має абсолютне право бути в пріоритеті на обміни, тому що вони вийшли в полон не за власним бажанням, а за наказом вищого командування», – наголосив Прокопенко.

Командир заявив, що для звільнення бійців «Азову» необхідно пропонувати обмін на більш вагомі позиції, ніж ті, які зараз пропонуються. Він також припустив, що відсутність «азовців» у списках обміну пов’язана не лише з небажанням росії їх віддавати, а й з відсутністю реальної волі з боку української влади.

«Росіяни відмовляються обмінювати азовців на своїх звичайних солдатів? Знаходимо варіанти запропонувати їм когось, хто важить для них більше, ніж омський контрактник. Україна забита російською агентурою під саму зав’язку – про це прекрасно знають всі спеціальні служби, яким просто потрібно дати команду. Думаю, попи з московського патріархату, які відкрито працюють на російські спецслужби, мають зацікавити росіян більше, ніж солдати, котрими рф засипає землі України», – написав полковник.

Прокопенко додав, що керівництво України неефективно займається питанням обміну полонених, і назвав ситуацію з відсутністю «азовців» у списках обміну ганьбою для держави.

«Варіанти є, нам необхідно лише адаптуватись та почати шукати нові шляхи і конфігурації. Тому що жодного азовця серед 1000 обміняних – це ганьба для всієї нашої держави. Я не вірю, що влада зацікавлена в поверненні азовців, якщо обмінами четвертий рік неефективно займаються одні і ті самі люди», – додав він.

Нагадаємо, 16 травня в Стамбулі відбулася зустріч української та російської делегацій, під час якої сторони досягли домовленості про масштабний обмін полоненими у форматі «1000 на 1000».

Перший етап цього обміну відбувся 23 травня. Тоді вдалось повернути 390 українців, серед яких – шестеро жителів Львівщини.

Наступного дня, 24 травня, відбувся другий етап: з полону звільнили ще 307 українців. Вперше вдалося визволити полонених з окремих підрозділів та військових частин. Серед звільнених – п’ятеро мешканців Львівської області.

Третій і завершальний етап обміну відбувся 25 травня. В Україну повернулися ще 303 військових, серед них – п’ятеро воїнів Львівської області.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-05-25 15:38:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин