Україна і світ

Уряд схвалив підписання угоди про корисні копалини зі США – Шмигаль

Фото: Урядовий портал

Майбутня угода України зі США про створення Інвестиційного фонду відбудови, яка готується до підписання, матиме шість ключових позицій.

Про це під час засідання уряду повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

– Сьогодні Уряд ухвалює рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та Сполученими Штатами про створення Інвестиційного фонду відбудови, – зауважив він.

Як підтвердив прем’єр, у цій угоді “більше немає боргу у $500 млрд”.

– У результаті роботи переговорних команд ця угода стала значно кращою. В угоді більше немає ані боргу у $500 млрд, або будь-якого іншого. Більше немає несправедливого пункту про те, що за кожен 1 долар нової допомоги Україна має віддавати 2 долари. Немає несправедливих позицій, що фонд належатиме тільки одній Америці, тепер мова йде про спільне володіння фондом – України та Америки, – зауважив він.

Шість пунктів угоди між Україною та США

Угода міститиме шість ключових позицій, зокрема перша передбачає, що Україна та США створюють Інвестиційний фонд відбудови, який буде спільною власністю та спільно управлятиметься урядами обох країн.

По-друге, у документі буде прописано, що українські надра та ресурси залишаються українськими, вони не передаються ні у власність США, ні будь-кому іншому.

Третій компонент угоди — Україна буде вносити до Фонду 50% майбутніх надходжень від своїх природно-ресурсних активів.

– Четверте — США робитимуть внески до Фонду у вигляді коштів, фінансових інструментів та інших активів, критично важливих для відбудови України, – додав Шмигаль.

До того ж, згідно ж п’ятої ключової позиції угода включає пункт щодо того, що зібрані Фондом кошти будуть інвестуватися виключно в проекти відбудови України. Зазначається, що фактично йдеться про Фонд для майбутніх поколінь українців.

Ще один важливий акцент є у шостому пункті — в угоді враховані наші зобов’язання в межах євроінтеграційного процесу. Тобто, як зазначив Шмигаль, жодних протиріч і суперечностей з євроінтеграційними зобов’язаннями України не має виникати.

Нагадаємо, що сьогодні, 26 лютого, президент Володимир Зеленський повідомив, що угода України зі Сполученими Штатами про корисні копалини буде рамковою, після неї укладуть ще один договір про спільний фонд, який потребуватиме ратифікації Верховною Радою.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-26 21:08:00