Українські музейники представили в Естонії виставку «Україна — розп’яття. 365…»
Виставку з артефактів про російсько-українську війну, створену до річниці широкомасштабної агресії росії на території України, українські музейники презентували у столиці Естонії.
Експозиція розповідає про безпрецедентний від часів останньої світової війни наступ на територію незалежної держави. Експонати збирали впродовж року війни під час польових експедицій до поруйнованих населених пунктів. Предмети фондової колекції та вражаючі світлини стали основою виставки.
Через художні прийоми та образи мистецьких інсталяцій відвідувач бачить справжнє єство армії рф, яка вчиняє насильство, тероризує мирних громадян. Вороже військо відверто проявило свою нелюдську сутність, руйнуючи все на своєму шляху, залишило повсюди криваві сліди звірств.
Виставку відвідав міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу. Під час урочистого відкриття він зазначив, що «експозиція є доказом того, що агресія залишає слід».
«Наша доля також залежить від цієї війни. Завдяки об’єктам, представленим на виставках, та посланню мистецтва, ми можемо отримати найкраще та безпосереднє уявлення про поточну злочинну війну всього за годину польоту від нас. Це як послання з фронту про те, що ми повинні зробити все, щоб захистити Естонію, і послання про те, що наша підтримка України була єдино правильною», – зазначив він.
«Щойно відкрита експозиція в Естонії стала третьою виставкою нашого Музею у країнах Балтії: Литві, Латвії та Естонії. Виставки нині діючі й гостинно приймають європейських відвідувачів. Це свідчить про неабияку не лише військову та фінансову допомогу українцям у ці складні часи, але і про таку важливу у боротьбі за національну ідентичність культурну підтримку», —підкреслив генеральний директор Музею Юрій Савчук під час відкриття виставки.
Виставка організована завдяки спільним зусиллям Національного музею історії України у Другій світовій війні та Естонського інституту історичної пам’яті. До її організації долучились: Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ Естонії, Посольство Естонії в Україні, Посольство України у Швеції, а також Національний архів Швеції. Ідея проведення заходу належить Надзвичайному і Повноважному Послу республіки Естонія в Україні Каімо Кууску.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото з відкритих джерел
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-02-28 00:21:44